Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Moderator: piotii

Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez 0korneliusz » 16 gru 2018, o 17:40

Witam jak w temacie. Wszystkie nawiewy prawidłowo działają. Jednak szyba przy kierowcy ciągle mi paruje. Kombinuje z nawiewami i nic. Wszystkie inne szyby ok. Wie ktoś co jest przyczyną????
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez tenanga » 18 gru 2018, o 20:47

Zauważyłem coś podobnego u siebie, ale jednocześnie też dostrzegłem pewną zbieżność - zaparowuje tylko wówczas, kiedy ktoś jest przy szybie. I do tego ktoś, kto wcześniej trochę się zgrzał (żeby nie powiedzieć spocił). Szybki marsz na parking w grubej kurtce, zajęcie miejsca, rozpięcie kurtki i zaparowana szyba za moim ramieniem. Bliżej przodu, a więc i nawiewu - już mniej. Takie samo zjawisko zauważyłem po stronie pasażera. Jak wsiadałem sam, prawa szyba była czysta, jeśli siadał tam ktoś, efekt był podobny co u mnie. Wszystko oczywiście przy raczej niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza.
Jeśli nie znajdzie się techniczne wytłumaczenie, zawsze można zrzucić na fizjologię.
;)
tenanga
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2018, o 21:07
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez 0korneliusz » 19 gru 2018, o 10:44

Heeee. No ciekawe czy latem tak będzie. Może by wymienić filtr kabinowy??
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez topiq » 19 gru 2018, o 16:12

Zobacz pod schowkiem przy okazji wymiany filtra kabinowego czy nie masz wyłamanej klapki obiegu wewnętrznego, która może być w pozycji zamkniętej czyli w stronę podszybia. U mnie był taki patent zrobiony przez jednego z poprzednich właścicieli, że silnik klapki był odpięty a klapka zablokowana, tyle że w pozycji zawsze otwartej. U mnie okna parują tylko jak mam obieg wewnętrzny zamknięty. Może i tam jest taki patent?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez piotii » 19 gru 2018, o 17:38

doraźna sprawdzona metoda
umyj szybę od wewnątrz lub odtłuści benzyną ekstrakcyjną ,
przetrzyj szmatką, lekko nasączoną szamponem do mycia włosów
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Parująca szyba w drzwiach kierowcy.

Postprzez 0korneliusz » 27 gru 2018, o 14:38

Witam odnosnie tej klapki obiegu gdzie tego dokładnie szukac.
Natomiast Wystarczy umyć szamponem do włosów czy trzeba użyc koniecznie benzyny ekstrakcyjnej???
0korneliusz
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 25 lis 2018, o 11:37
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron
stat4u