Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nawiewy nie wyłączają się po wyjęciu kluczyka.

Moderator: piotii

Nawiewy nie wyłączają się po wyjęciu kluczyka.

Postprzez wbudnik14 » 26 lip 2018, o 17:28

Witam, od wczoraj mam problem z nawiewami. Objawia się to tak, że gdy silnik jest uruchomiony nawiewy blokują się na jednej z mocy nawiewów, gdy zmienię na inną to po jakiejś minucie dopiero dochodzi do jej zmiany. Gdy wyciągam kluczyk nawiewy dalej dmuchają, pomaga jedynie wyjęcie bezpiecznika lub odłączenie aku. Gdy otworzyłem skrzynkę bezpieczników okazało się że przekaźnik od nawiewów/klimatyzacji nie jest wsadzony, ale autem jeżdżę od 1.5 roku i nie było wcześniej żadnych problemów. Uruchamiając silnik za którymś razem po tym jak zauważyłem ten problem poczułem lekki zapach spalenizny. Dodam iż posiadam klimatyzację automatyczną. Czy ktoś z was miał podobny przypadek w swoim samochodzie? Czytałem że może tutaj chodzić o rezystor dmuchawy.
wbudnik14
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 17:11
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Nawiewy nie wyłączają się po wyjęciu kluczyka.

Postprzez Patrykus » 27 lip 2018, o 20:28

proponuję sprawdzić rezystor dmuchawy , z tego powodu paliły się zafiry b w UK, tak pisali w artykułach ostrzegając użytkowników opli
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u