Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Automatyczna recylkulacja powietrza

Moderator: piotii

Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez miranda » 20 lut 2013, o 19:25

W opcjach elektronicznej klimatyzacji możemy włączyć tryb automatycznej recyrkulacji powietrza. Jeszcze nigdy nie zauważyłem zadziałania tego układu. Czy jedzie się za ciężarówką czy przejeżdża przez np. dym z ogniska smród we wnętrzu jest wręcz pokazowy. Wie ktoś po co to jest i jak ma działać? Jakie macie opinie o tym układzie?
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez andy17d » 20 lut 2013, o 22:24

Ja też się tym bawiłem i również nie zauważyłem efektów działania tego trybu.
Teoretycznie to powinno się włączać przy zanieczyszczonym powietrzu. Pytanie czy chodzi tu o zapachy, dym czy może pył.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez radint » 21 lut 2013, o 10:04

Też się tą opcją rozczarowałem, ale za to zimą miałem dziwne wrażenie, że sam zamykał mi obieg żeby dogrzać auto co skutkowało natychmiastowym zaparowaniem auta:/ ale pewności nie mam w każdym razie opcja na dzień dzisiejszy wyłączona, bo kompletnie nic nie daje:/
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez snupologg » 11 kwi 2013, o 12:56

Też mam taką opcje. Wydaje mi się że to chodzi o czystość a może i tez wilgotność powietrza. Zapytam się w serwisie opla na dniach bo i taj jadę po spinkę po odbiór więc zapytam o co chodzi.
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez snupologg » 16 kwi 2013, o 14:24

W serwisie twierdzą ze to jest obieg zamknięty i powietrze krąży w samochodzie.
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez radint » 16 kwi 2013, o 21:40

Wiadomo, że to na tym polega, tylko jak działa niby automat? Logiczne, że zamknie się obieg aby było czyste powietrze;) Tylko to co oni powiedzieli przecież jest na konsoli łatwo dostępne:P Czyli opcja automatyczna, która kompletnie nie ma sensu?
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez stefanski » 15 maja 2013, o 19:52

ja zauważam różnice kiedy mój brat nałogowy palacz zajara mi w aucie jak gdzies jedziemy. Załanczam to ustrojstwo i szybko smród znika
stefanski
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 19:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez janusz04065 » 22 wrz 2013, o 13:17

Kol. Stefanski RECYRKULACJA nie zasysa powietrza z kabiny inie wyrzuca na zewnątrz .tylko zamyka klapkę żeby nie zaciągać zewnątrz czyli z pola w tedy wszystkie zapachy krążą po aucie i parują szyby no i szybciej możesz zasnąć za kierownicą . Dobre efekty są przy włączonej klimie.To coś napisał to nie ma sensu wszystko jest odwrotnie przy wyłączonej recyrkulacji i załączonym nadmuchu powietrze jest zasysane z zewnątrz i wpychane do kabiny a tym samym stare wypychane szczelinami z kabiny TAK TO DZIAŁA.
Pozdrawiam!
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Automatyczna recylkulacja powietrza

Postprzez miranda » 23 wrz 2013, o 16:19

Trochę się interesowałem tym ustrojstwem. Układ ten występuje w modelach wyposażonych w klimatronic. To, że w ustawieniach komputera jest możliwość uruchomienia tego układu nie oznacza, że samochód ma to zainstalowane. Były jednostkowe modele, które nie miały zmienionego softu a czujnika nie było. Mógł go też poprzedni właściciel w jakimś warsztacie zdemontować czy odłączyć. Jak ktoś ciekawy czy to posiada to wystarczy podnieść klapę silnika, ściągnąć (wystarczy do połowy) uszczelkę pokrywy na podszybiu. Jest ona po prostu nałożona na rant. Później wystarczy lekko podważyć śrubokrętem plastikową osłonę deflektora. Wystarczy mała szparka aby zajrzeć do środka. Czujnik jest umiejscowiony pionowo mniej więcej na środku pod szybą przednią. Ma za zadanie zamykać wloty powietrza kiedy do środka dostają się trujące składniki. Układ ten ma dosyć długi czas analizy wchodzącego powietrza i zanim się "namyśli" jest już po smrodach i nie ma potrzeby zadziałania. W sumie jeszcze nie spotkałem kogoś kto by powiedział, że to mu często działa. I tutaj też jakoś nikt się nie zgłasza. Czyli - kolejny niepotrzebny bajer. A tak oszczędzali nie dając wskaźnika temperatury...
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u