Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z nawiewem

Moderator: piotii

Problem z nawiewem

Postprzez Raiden238 » 6 paź 2017, o 17:06

Witam, mam problem z nawiewem otoz gdy zmieniam kierunek nawiewu cos skrzypi pod kierownica, nigdy tego problemu nie miałem aż do dzisiaj, co to moze byc?
Raiden238
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 17:48
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z nawiewem

Postprzez hevimental » 7 paź 2017, o 20:58

skrzypi silniczek od zmiany kierunku nawiewu
Avatar użytkownika
hevimental
Starszy kierowca
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 06:10
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 12 lis 2017, o 13:52

Hej. U mnie też jest takie skrzypnięcie dziwne jak odpalę samochód. Dodatkowo zmiana kierunku nawiewu działa jakby z opóźnieniem.
Sprawdziłem błędy i pojawiło mi się B0234 - Usterka kalibracji klapki dystrybucji powietrza. Po skasowaniu błędu i próbie kalibracji błąd znowu się pojawia.
Czy może to być spowodowane przez silniczek?
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13

Re: Problem z nawiewem

Postprzez tantalosus » 23 lis 2017, o 11:12

Trudno powiedzieć. Przynajmniej dla mnie trudno powiedzieć. Czy problem w dalszym ciągu ma miejsce? Jeżeli tak, może będę umiał Ci pomóc, ale potrzebny mi będzie czas.
Charakter trochę się zmieni, ale przeciętność trwa wiecznie.
Avatar użytkownika
tantalosus
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 19:04

Re: Problem z nawiewem

Postprzez eshnera » 13 gru 2017, o 13:54

hevimental napisał(a):skrzypi silniczek od zmiany kierunku nawiewu


Dlaczego tak uważasz? Tak w ogóle wiesz co zrobić, aby z tym skończyć. Jeśli możesz, odpisz. Najlepiej odpisz tutaj, żeby była całkowita jasność.
Żywi ludzie do pewnego stopnia się między sobą różnią, ale po śmierci wszyscy są tacy sami, zużyte, puste cielesne powłoki.
Avatar użytkownika
eshnera
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 lis 2017, o 14:12

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 13 gru 2017, o 14:59

Nie wiem jak z tym skrzypieniem, bo stamtąd dochodzą takie różne dźwięki. Na mój problem pomogło nasmarowanie mechanizmu. Konieczne jest zdemontowanie osłony kierownicy, włącznika światła i tej osłony nad pedałami. Nastawnika nie wykręcałem bo jest tam dosyć mało miejsca, popsikałem silikonem w sprayu a później gdzie dosięgnąłem palcem to nasmarowałem wazeliną techniczną. Konieczne było skasowanie błędu i kalibracja silniczków, poradziłem sobie dzięki op-com.
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13

Re: Problem z nawiewem

Postprzez szymlux » 23 gru 2017, o 21:12

Witam. Miałem podobny problem ze skrzypieniem aż trzeszczało. Przesmarowałem mechanizm nastawu powietrza, przestało trzeszczeć lecz pojawił się nowy problem. Dystrybucja nie działa poprawnie. Nastawiając na szybę wieje na nogi itp. Sprawdziłem OP-COMem i pokazało błąd silniczka - skasowałem. Myślałem, że po kłopocie ale po kilku przestawieniach nawiewu problem powrócił, znowu OP-COM ale nic nie pokazał. Zdejmowałem klemę i ponownym założeniu silniczki jakby się resetowały, ale problem nadal występuje. Doczytałem, że to wina silniczka, wymiana na używany- nie pomogło. Kupiłem drugi panel- nie pomogło. Dodam, ze drugi silniczek od regulacji temperatury działa bez zarzutu. Szukając znalazłem to forum.
Proszę jeśli ktoś może mi pomóc i napisać lub przesłać jakieś materiały jak przeprowadzić OP-COMem kalibrację tego silniczka od dystrybucji powietrza.
Pozdrawiam.
szymlux
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 gru 2017, o 20:19
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 23 gru 2017, o 22:09

Hej. W tej chwili ci nie pomogę musiałbym podpiąć się do samochodu, może jutro znajdę trochę czasu. Wiem że jest to dosyć upierdliwy problem zwłaszcza przy tej pogodzie. Opcja kalibracji jest dostępna z tego co pamiętam w menu "nadwozie", potem "klimatyzacja - ehe" a tam już zdaje się programowanie z lewej strony ekranu, tylko najpierw wypadałoby skasować błędy. W programowaniu jest cała lista a ta pozycja która cię interesuje to kalibracja silnika dystrybucji czy jakoś tak i następnie aktywuj. Dokładnie jak to wygląda opiszę jak się podepnę.
twrINN
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 14:13

Re: Problem z nawiewem

Postprzez szymlux » 24 gru 2017, o 20:30

Dzięki za zainteresowanie. Czekam na informację.
Wesołych Świąt.
szymlux
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 gru 2017, o 20:19
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Problem z nawiewem

Postprzez szymlux » 28 gru 2017, o 16:47

Hej. W china clone nie ma tych opcji, znalazłem jakiś professional, który chodzi pod kablem china i tam jest dostępna opcja testu i kalibracja silniczków krokowych. Nie wiem czy dobrze przeprowadzam kalibrację, bo jak ją aktywuję to silniczek cały czas się kręci aż się wyłączy i wywala usterka kalibracji klapki dystrybucji powietrza, skala jest w stopniach. gdy nastawię na szybę to powiedzmy pokazuję 80 stopni ale gdy przestawiam i wracam na szybę to jest inna wartość i wieje na twarz. Czy te nastawy jakoś trzeba zapamiętać (zapisać)?
Może ktoś napisze na jakim nastawie ile stopni. Jutro jeszcze powalczę, ewentualnie zamontuję stary silniczek może coś zadziała
szymlux
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 gru 2017, o 20:19
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u