Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Moderator: piotii

Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez Przemson85 » 17 cze 2015, o 10:07

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że uda mi się tu znaleźć rozwiązanie mojego problemu.

Mam Aśkę 1.6 Z16XEP 2004 r. Autko sprowadzone z Francji, generalnie sprawiające trochę kłopotów od samego początku. Z większością udało mi się uporać, natomiast ostatnio, po wizycie w serwisie klimatyzacji okazało się, że do wymiany jest sprężarka i chłodnica klimy. Sprężarka po włączeniu dość głośno wyje i wg serwisanta jest zatarta i należy ją wymienić. Sprężarka ma symbol WD6994 (bezsprzęgłowa, koło pasowe razem ze sprzęgiełkiem kręcą się cały czas, niezależenie czy klima jest włączona czy nie), niestety nigdzie nie jestem w stanie znaleźć takiej samej. Mam propozycję regeneracji w cenie 300-600 zł. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie może, czy istnieją jakieś zamienniki tej sprężarki łatwo dostępne na rynku? Znalazłem zamienniki na stronie intercarsa, ale z dostępnością jest bardzo ciężko a ceny zwalają z nóg :(

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Przemson85
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 09:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez dedal191289 » 3 lis 2015, o 21:32

Witam
Posiadam właśnie ten sam problem. Chciałbym wymienić sprężarke klimatyzacji ale czy inne rodzaje jak WK,WG,WJ, bedą współpracować z klimatronikiem, ponieważ jest duży problem w znalezieniu spręzarki WD6994 używanej jeżeli, kolega "Przemson 85" posiadał by odpowiedz którym rodzajem można byłoby zastąpić, tego typu sprężarke. BEDE WDZIĘCZNY ZA POMOC.
dedal191289
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 21:17
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez koffalsky » 22 mar 2016, o 12:38

Witam wszystkich obecnych (pierwszy post)

Jak koledzy sobie poradzili z nieszczęsną sprężarką? moja jeszcze działa ale strasznie ciężko, a w trybie eco słychać systematyczne "obcieranie"
Pozdrawiam
koffalsky
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 12:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez drahe » 24 mar 2016, o 06:21

Nie ma większego problemu żeby wstawić kompresor ze sprzęgłem. Opis był na forum wystarczy poszukać.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez koffalsky » 24 mar 2016, o 08:25

Przeszukałem forum nie mogę znaleźć :cry:
Jeżeli to nie problem proszę o wyjaśnienie w tym wątku.
Czyli mogę kupić typ WK do mojego silnika? których jest pełno używanych i wstawić do Asterki ( co trzeba przerobić? )
koffalsky
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 12:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Poszukuję sprężarki WD6994 bądź zamiennika

Postprzez umek19 » 3 kwi 2016, o 04:12

Osobiscie sam to przeżyłem kilka razy czyli zatarte lub uszkodzone spręzarki po kupnie samochodu. Tylko koledzy do czego dążycie, regeneracja bedzie kosztować j.w. czyli około 300-600. Ja dzis za regeneracje( słaba wydajnosc spręzarki i pociła się) zapłaciłem 450zl plus wymiana chłodnicy klimatyzacji i nabicie razem 1000zl ale mam 2 lata gwarancji. Jaki jest wasz plan? Chcecie kupić uzywana sprezarke i co dalej? Jesli kupisz używana spreżarkę to zapewne zapłacisz za przysyłke , nawet jesli sam wymienisz to przy zatartej spręzarce trzeba zrobic płukanie układu albo wszystko rozebrać i płukać oddzielnie samemu tylko jak? Optymistyczna wersja- kupujesz sprężarke , zakładasz bez płukania , nabijasz i okazuje sie,że sprezarka nie ma wydajności, masz gwarancje rozruchową więc odsyłasz i jestes w plecy za czas montażu i nabicie klimatyzacji, ale też kiedys w styczniu udało mi się kupić sprężarke( spręzarka była zatarta bo poprzedni właściciel zmostkował presostat i spręzarka chodziła bez czynnika - tak kupiłem samochód i wiedziałem to) za 100zl, płukanie układu za 150 plus nabicie 100zl - ale to był styczeń- ceny spreżarek niższe i w serwisach klimatyzacji nie mają co robić to biorą co się da. W astrze tak jak już mowiono, można założyć spreżarke ze sprzęgłem lub bez, ale jak nie masz opcoma to zapłacisz za przeprogramowanie . Obyście się zmieścili w 1000zl.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u