Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z klimatyzacją Astra H

Moderator: piotii

Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez maka777 » 4 gru 2014, o 10:14

Witam

Ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać :-)
Od tygodnia jestem posiadaczem astry H , Z16XE1 + lpg.

Chciałbym sie zapytać co może byc przyczynę nie działającej klimatyzacji - być może jestem w stanie coś zrobić samemu przed ewentualną wizytą w serwisie.

Generalnie sparwa wygląda tak - włączam nawiew, wciskam przycisk klimy, zapala sie kontrolka ale nie słychać "klaśnięcia" od sprzęgiełka.
Włączanie robiłem w garażu przy +12 stopniach.
Sprawdziłem bezpieczniki i jeden przekaźnik - chyba że jest ich więcej?
Kółko na pasku wielorowkowym sie kręci przy wyłączonym silniku.
Sprawdziłem również zaworek do napełniania czynnikiem i po wciśnięciu usłyszałem syknięcie - czyli czynnik jest - pytanie czy jest go wystarczająca ilość...

Generalnie chodzi mi o wskazówki co jeszcze mógłbym zrobic w garażu przed wizytą w serwisie klimatyzacji?

Aha i jeszcze jedna rzecz - nie związana z klima ale nie będę zakładał kolejnego wątku. Na wolnych obrotach na postoju wskazówka obrotomierza minimalnie się rusza +/- 1 mm. Czy ten typ tak ma czy może muszę przeczyścić przepustnicę i krokowca i czy po takiej operacji trzeba robić adaptację. W Astrze F nie trzeba było ale nie wiem jak jest w H.

Pozdrawiam
maka777
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 09:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez MISIEK13111981 » 4 gru 2014, o 12:08

Niestety pewnie jest za mało czynnika i dlatego nie włącza się sprężarka ( bez specjalistycznego sprzętu nic więcej nie zdziałasz). Co do obrotomierza to ten model tak nie ma, przynajmniej u mnie nie ma wahań wskazówki.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez maka777 » 4 gru 2014, o 14:59

Dzięki za odpowiedź dot. klimy.

Co do wskazówki to przeczyszczę na początek przepustnice i krokowca.

Pozdrawiam
maka777
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 09:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez drahe » 5 gru 2014, o 08:45

Krokowca tam nie ma ale przepustnicę można przeczyścić.

Co do klimy to możesz na krótko podać zasilanie na cewkę sprawdzisz wtedy czy sprzęgło działa.Jak działa to na 90% nie ma czynnika.Ciśnienie można sprawdzić w blokach pomiarowych jak masz gdzie podpiąć auto pod komputer.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez maka777 » 5 gru 2014, o 14:10

"Co do klimy to możesz na krótko podać zasilanie na cewkę sprawdzisz wtedy czy sprzęgło działa.Jak działa to na 90% nie ma czynnika."

Na sprężarce widzę tylko wtyczkę z dwoma pinami - rozumiem, że do nich mam podać napięcie czy może jest jeszcze gdzieś inne podłączenie?
maka777
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 09:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z klimatyzacją Astra H

Postprzez MISIEK13111981 » 5 gru 2014, o 17:23

Ale po co kombinować, jedziesz do warsztatu przy tobie nabijają i widzisz czy klima rusza. Przecież nikt nie każe ci zostawiać samochodu, żeby celowo coś uszkodzili. Ja pojechałem sprawdził ciśnienie, zrobił próżnie, nabił czynnika i klima ruszyła. Jeżeli nie to znaczy że przyczyna jest inna. Przez takie kombinacje można dopiero narobić sobie nie potrzebnych kosztów.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

stat4u