Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z klimatyzacją 1.7CDTI

Moderator: piotii

Problem z klimatyzacją 1.7CDTI

Postprzez PiotrM » 30 lis 2014, o 13:37

Witam,
Mam problem z manualną klimatyzacją w mojej Asterce H. Mianowicie pewnego dnia klimatyzacja przestała chłodzić. Postanowiłem oddać auto do serwisu w celu sprawdzenia szczelności klimy i nabicie. W warsztacie stwierdzili, że po wpuszczeniu czynnika UV żadnej nieszczelności nie udało się znaleźć jednak w układzie nie było ani grama czynnika. Po napełnieniu klimatyzacja działała bez zarzutów jednak po upływie miesiąca ponownie przestała chłodzić. Po uruchomieniu klimatyzacji sprężarka nie pracuje. Pytanie cz nie pracuje bo nie ma czynnika czy może problem jest z samą sprężarką? Od czego zacząć sprawdzanie i w jaki sposób. Jak sprawdzić sprężarkę żeby wyeliminować jej ewentualną usterkę?
PiotrM
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lis 2014, o 12:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z klimatyzacją 1.7CDTI

Postprzez MISIEK13111981 » 30 lis 2014, o 20:33

Jak nie ma czynnika to sprężarka nie ruszy. Ja bym pojechał z reklamacją, jeżeli stwierdzili szczelność to niech oddają kasę za nabicie i zmienił bym warsztat. Chyba że nieszczelność jest w nagrzewnicy klimatyzacji wewnątrz samochodu.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z klimatyzacją 1.7CDTI

Postprzez PiotrM » 1 gru 2014, o 07:49

Niestety reklamacji nie udało mi się wywalczyć. Oczywiście do tego warsztatu już nie wrócę. Samemu nieszczelności raczej nie będę w stanie ustalić. W takim przypadku pozostaje mi ponowna wizyta w kolejnym warsztacie. Może zimą uda mi się chociaż uzyskać korzystną cenę serwisu. Jednak chciałbym sprawdzić sprężarkę zanim oddam auto do mechanika żeby nie próbowali mnie naciągnąć na wymianę. Pytanie w jaki sposób to zrobić?
PiotrM
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lis 2014, o 12:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z klimatyzacją 1.7CDTI

Postprzez MISIEK13111981 » 1 gru 2014, o 16:37

Najlepiej kolega sparspar niech się wypowie, on jest specem od klimy, bo ja nie wiem jak inaczej sprawdzić sprężarkę.Ale jak czynnik był to sprężarka chodziła więc to nie w niej jest problem, tylko w nieszczelności układu. Powodzenia w usunięciu usterki.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

stat4u