Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana filtra kabinowego.

Moderator: piotii

Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez Muskaa » 29 lis 2014, o 23:54

Witam,

dokonałem dzisiaj wymiany filtru kabinowego. Podstawowym powodem wymiany było nadmierna parowanie szyb. W trybie Eco klimatyzacji samochód dosłownie w 2-3 minuty był tak zaparowany, że nic nie było widać w żadnej szybie a w samochodzie była sauna, że może było zemdleć. W trybie standardowej klimatyzacji szyby ładnie i szybko odparowywały ale tylko przednia i i boczne przód. Po wymianie filtra na nowy filtr węglowy zarówno w trybie Eco jak i w standardowej klimatyzacji problem zupełnie się rozwiązał, zero pary nawet przy -5, które było dzisiaj na termometrze nie było żadnych problemów wizualnych.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, mianowicie filtr stary ktory wyjąłem był tam zwinięty jak harmonia i był we wszystkie strony zniekształcony, natomiast mój filtr mozolnie wkladałem i układałem go w środku jakieś pół godziny (ręka cała porysowana, że mało co skóry zostało:)) i niestety odniosłem wrażenia że miejsce które jest tam w środku przeznaczone nie jest dostosowane do gabarytów filtra (filtr kupiłem rozmiarowo odpowiedni - sprawdzalem pod każdym względem). Nad filtrem przechodzi hmm jakaś rura i gdy filtr wsuwalem coraz głębiej to owa rura ogranicza od góry jego wsunięcie - pod ręką czułem to tak że w lewa część filtra została w pionie zgnieciona i również z lewej części zrobilo się wybrzuszenie którego w żaden sposób nie mogłem skorygować, natomiast czym bliżej środka i prawej części filtr przylegał idealnie. Na razie jest wszystko ok i problem rozwiązany jest w 100% ale czy na długo... Wy też mieliście takie problemy?
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez mateusz » 30 lis 2014, o 00:44

kolega mechanik mi to robil i w pewnym momencie zlamal filtr w 3 miejscach i weszlo xD troszke kijowo Opel zrobil no ale trzeba z tym zyc
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez kshysiek » 24 gru 2014, o 08:03

Mialem u siebie podobny problem, ale po wymianie filtra niewiele sie zmienilo. Przy padajacym deszczu i tyrbie eco paruje dosc mocno. Jak zapuszcze level 6 albo 7 nawiewu to odparuje przod i boczne z przodu, ale tylne boczne zaparowane na maksa. Przy wlaczonej klimie problewmow brak.

Jakies sugestie co z tym zrobic?
Avatar użytkownika
kshysiek
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 21:51
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez tuszok » 24 gru 2014, o 11:49

Niestety tak jest skonstruowane nasze auto, że trzeba się trochę nagimnastykować przy wymianie filtra. Jeśli ktoś nie ma cierpliwości do tego to lepiej zlecić wymianę przy corocznym uzupełnianiu klimy - koszt ok 10-15zł.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez MISIEK13111981 » 24 gru 2014, o 17:49

kshysiek napisał(a):Mialem u siebie podobny problem, ale po wymianie filtra niewiele sie zmienilo. Przy padajacym deszczu i tyrbie eco paruje dosc mocno. Jak zapuszcze level 6 albo 7 nawiewu to odparuje przod i boczne z przodu, ale tylne boczne zaparowane na maksa. Przy wlaczonej klimie problewmow brak.

Jakies sugestie co z tym zrobic?


Obieg jest otwarty, tzn. czy nie jest w obiegu zamkniętym, chodniczki suche, odpływy drożne? Tylne boczne to standard a jak jeszcze z tyłu ktoś siedzi to już w ogóle, mi jeszcze padło podgrzewanie tylnej szyby i mam masakrę!
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez Muskaa » 24 gru 2014, o 22:45

U mnie po wymianie filtra nawiązując do mojego założonego tematu czy było - 8 czy +10 nadal nie ma nawet sekundy zaparowanych szyb (żadnych z 6 szyb), nie przeszkadza też że jest np. 4 osoby w samochodzie. Jeżdżę na co dzień w trybie eco przez parę minut zawsze daje 26 stopni i 3 nawiew na szyby, później zmieniam na 21 stopni i na 1 nawiew. Na klimie również nie ma nic w jakiej bym nie zrobił konfiguracji. Także zakup filtra węglowego (koszt prawie 50zł jakiejś niemieckiej firmy póki co się sprawdził i póki co siedzi dobrze pomimo moich obaw). Także po prawie 1,5 miesięcznym teście w różnych konfiguracjach pogodowych, ilości osób w aucie i różnych typów ustawień wychodzi na to że wymiana filtra pomogła w 100%. I nie dajcie sobie wmówić, że astry tak mają i muszą parować, pozdrawiam:).
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez MISIEK13111981 » 25 gru 2014, o 07:19

No chyba że auto masz w garażu a nie pod chmurką i jest rozgrzane.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez Muskaa » 25 gru 2014, o 09:16

Jeżeli chodzi o mnie ja trzymam auto na parkingu, mieszkam na co dzień w Warszawie i ciężko ogólnie o garaż:)
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez tuszok » 25 gru 2014, o 09:26

Ja wymieniam filtr kabinowy raz w roku, auto garażuję i też nie mam problemu z parowaniem szyb tzn przy dużej różnicy temperatur zaparują na chwile ale zaraz odparowują.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez mateusz » 25 gru 2014, o 11:55

u mnie przy ilosci 2+ w samochodzie paruja mi szyby, ale musialbym dac nawiew na max zeby bylo sucho. filtr wymieniany w tym roku. takze ale winny filtr ze jakis slaby lub co jeszcze ?
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

stat4u