Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana filtra kabinowego.

Moderator: piotii

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez MISIEK13111981 » 25 gru 2014, o 13:29

Jest po prostu za duża różnica temperatury i nikt mi nie powie że wymiana filtra pomoże w nie parowaniu tylnych szyb. Swój wymieniłem profilaktycznie 3 miesiące temu, był jak nowy , a tył paruje chyba że uchylę lekko szybę. Przód odparowuje od razu, po prostu trzeba by było jeździć z włączoną klimą żeby osuszała powietrze, ale nie uśmiecha mi się dodatkowy litr spalania.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez Muskaa » 25 gru 2014, o 13:50

Nie wiem u mnie nawet przy tych różnicach nie widzę teraz żadnej pary, może faktycznie na tylnej szybie gdzieś na trochę się pojawi ale dość szybko znika. Ja jeżdżę Astrą GTC z 2006 roku - może zastosowano jakieś inne rozwiązania niż w standardowej H. Samo auto mam bardzo dobrze zadbane więc odpada jakiś dodatkowy aspekt, który mógłby mieć wpływ na parowanie. Tak czy inaczej myślę, że podstawą jest przyzwoity filtr węglowy i dobre odpowiednie umiejscowienie, bo tak jak pisałem na stracie tego postu idealne ułożenie go graniczy z cudem a żeby dobrze przylegał zdarłem całą rękę nie mówiąc o nerwach:) Jak ktoś zrobił z was to sam to wie o co chodzi. A jeśli daliście to do zrobienia do niezbyt cierpliwego mechanika, który nie miał wolnej 1 godziny to daje sobie rękę uciąć, że może być tak jak w przypadku mojego poprzedniego filtra, że był wlożony na chama i zwinięty jak harmonia (nie miał prawa dobrze działać, choć był czyściutki jak nowy).
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Wymiana filtra kabinowego.

Postprzez MISIEK13111981 » 25 gru 2014, o 17:46

Możliwe że HB 5 ma tą wadę bo ma 4 (5) drzwi a GTC ma mniejszą powierzchnię do zaciągania wilgoci np. przez uszczelki drzwi.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

stat4u