Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Piszczący nawiew...

Moderator: piotii

Piszczący nawiew...

Postprzez Jerry-NEO » 27 paź 2014, o 09:47

Witam. Od paru dni po odpaleniu auta w kabinie piszczy... jestem pewien że to wiatraczek/wiatraczki nadmuchu, wymaga zapewne nasmarowania. Po wyłączeniu nadmuchu lub po dłuższym czasie przestaje, wyczytałem już gdzie znajduje się regulator nawiewu (za schowkiem, takie okrągłe) i teraz pytanie czy ktoś już to rozbierał bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać... a z moim darem do majsterkowania nie chcę nic zepsuć/połamać w mojej "Asi". Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Jerry-NEO
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 16:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Piszczący nawiew...

Postprzez elektron1234 » 29 paź 2014, o 10:40

Witam
Jesli piszczy to silnik do wymiany .Smarowanie pomoze na miesiac.
Tulejki ktore sa w silniku sa samosmarujace wiec sprobuj tak
Rano lub jak jest zimno gdy dmuchawa piszczy- wlacz dmuchawe na full Popiszczy i przestanie. Tak rob przez kilka dni Potem pwinna pracowac bez piszczenia (to tylko porada na "tymczasem" )
Napewno silnikowi sie nic nie stanie
Powodzenia
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Piszczący nawiew...

Postprzez Jerry-NEO » 30 paź 2014, o 16:28

Dzięki za podpowiedź, skuteczną zresztą ale pytanie jak się tam dostać/zdemontować gdyby jednak trzeba wymienić pozostało i dochodzi koszt takiego silniczka? Wie ktoś?
Jerry-NEO
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 16:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Piszczący nawiew...

Postprzez elektron1234 » 30 paź 2014, o 16:58

Jerry-NEO napisał(a):Dzięki za podpowiedź, skuteczną zresztą ale pytanie jak się tam dostać/zdemontować gdyby jednak trzeba wymienić pozostało i dochodzi koszt takiego silniczka? Wie ktoś?


Wystarczy woisac w google wymiana dmuchawy astra h i "wszystko masz na talezu"
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

stat4u