Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdti

Moderator: piotii

sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdti

Postprzez stonka74 » 23 lip 2014, o 06:33

Witam
Wczoraj wymieniłem sprzęgiełko kompresora klimatyzacji i klima działała super. Przejechałem ok. 130 km i stało się to samo tzn. popsuło się sprzęgiełko.Co jest przyczyną że sprzęgiełko popsuło się znowu . Proszę o pomoc.
Robert
stonka74
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 21:12
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez sparspar » 23 lip 2014, o 08:07

Czrsc, ja znam tylko z 5 przyczyn.. uszkodzen od strony mechanicznej .Nir wiem jak yo ze strony elektrycznej...
Jestem tulko po telefon i nie wiem jakie masz sprzegielko.Wklej zdjecie dprzegielka to zaraz Ci odpisze co bylo prdyczyna i napisz czy miales eczesniej z jakiegos powodu wymieniana sprezarke, napinacz , skraplacz itp i czy sam sam wymieniales cewke o ile posiadasz i czy uslyszalrs cos jak padlo
Ps. teraz najwazniejsze zdjecie, sorty za blrdy ale spiesze sie
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez stonka74 » 23 lip 2014, o 09:15

Cześć, zdjęcie mogę wysłać dopiero w piątek lub w sobotę jak mechanik je wyjmie. Sam się zdziwił jak zadzwoniłem do niego o awarii. Sprzęgiełko kosztowało 100zł, poza tym wszystko inne było w porządku. Co do pytania czy słyszałem jak coś padło to nic, wsiadłem do samochodu i wjeżdżając na podwórko zauważyłem że z nawiewów leci powietrze nie schłodzone. Włączając nawiew z poziomu 0 na np. 1 i wyżej słychać taki metaliczny dźwięk jakby próby załączania ale nic z tego. Podniosłem maskę i chwytając rękoma sprzęgło zauważyłem jakby było luźne i rozwalone. Dziwna historia. Pozdrawiam i dzięki.
stonka74
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 21:12
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez stonka74 » 25 lip 2014, o 07:26

Witam
Może mógłbyś mi powiedzieć ile powinna wynosić szczelina między kołem pasowym a tarczą sprzęgłową kompresora klimatyzacji w oplu astrze h. Mechanik zrobił 0,4 mm, może za mała?
stonka74
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 21:12
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez sparspar » 25 lip 2014, o 07:47

0, 4 -0, 45 ...to najlepsza wartosc.....ale juz masz wszystko zrobione? Czyli aprzegielo Ci sie nie zerwalo tylko przestalo przyciagac tak... nie rozumiem co Ci sie stalo? Pozd

Jestem pewien, ze cewka przestala dzialac mechanik wstawl bezpiecznij za 3 zlote a skjasowal Cie ze 150 zl....:) a pozniej zle polutiwany bezpiecznik zrobil przerwe i przestalo dzialac, ile zaplaciles ? :)
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez stonka74 » 25 lip 2014, o 08:15

Wstawiłem do mechanika mają szukać przyczyny. Zobaczymy, mam nadzieję ze naprawią ? Zapłaciłem 250zł za wymianę sprzegiełka + robocina. Działało 130km. Widziałem stare to było zerwane i tak samo wygląda to po wymianie. podr.....
stonka74
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 21:12
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: sprzęgiełko kompresora klimatyzacji opel astra h 1,3 cdt

Postprzez sparspar » 25 lip 2014, o 09:05

.. zeby za bardzo nie rozpisywac sie to musialbyc po polsku wytlumaczyc mi co to znaczy zerwane-przyznaje sie, ze nie kumam;)...wstawiasz jakas fote a ja ci odpowiadam co bylo przyczyna..

Bo jezeli pytasz o przerwe do tarczy sprzegla to nie posiadasz sprzegla zrywalnego...co dokladnie urwalo sie i jak to wyglada
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u