Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Co to dokładnie jest ?

Moderator: piotii

Co to dokładnie jest ?

Postprzez Pucian » 18 lip 2014, o 18:36

Witam.Od niedawna posiadam Astrę 1.9 CDTI Z19DTH i znalazłem w niej coś takiego (załączniki). Bardzo prosiłbym o wyrozumiałą i rzetelną odpowiedź,może jakąś instrukcję obsługi,itp. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.
Załączniki
IMAG2896.jpg
I pilot
IMAG2896.jpg (92.91 KiB) Przeglądane 13047 razy
IMAG2895.jpg
Znajduje się po wewnętrznej stronie drzwi kierowcy.
IMAG2895.jpg (94.53 KiB) Przeglądane 13047 razy
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez MISIEK13111981 » 18 lip 2014, o 20:11

Masz diesla więc to jest webasto, ogrzewanie postojowe, pilotem zdalnie możesz je uruchomić np. 15 min przed jazdą w zimę aby odpuściły szyby, albo ustawić manualnie w samochodzie. Nie miałem z tym do czynienia więc nie pomogę w obsłudze, ale pewnie jest to dziecinnie proste.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez Pucian » 18 lip 2014, o 20:29

Dzięki bardzo.Niestety to wszystko wiem,ale chodzi mi o bardziej szczegółowe informacje,schematy połączeń,co i kiedy można,a kiedy nie można,itp.,gdyż wolałbym sobie wszystko dokładnie przeanalizować,niż później mieć kolejny (bo mam już ich kilka) problem ze swoją nieszczęsną Astrą. Ale dzięki za odpowiedź.
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez sparspar » 19 lip 2014, o 08:55

Pucian ja Ciebie nie rozumiem. Skoro wiesz jak zaprogramowac sobie 3 czasy załaczania ogrzewania, umiesz ustawic zegar( tzn. że wiesz do czego słuzy przycisk SET oraz przycisk płomyk i te strzałkie lewo-prawo, byc moze masz dodatkową funkjce przewiewu (tego nie wiem), to po jakiego Ci analizowac schematy połaczen? . Tak jak kolega Misiek pisał :
-obsługa jest dziecinna prosta- intuicyjna
- nic nie zepsujesz tak samo jak nie zepsujesz pilota od telewizora czy zegarka próbujac cos ustawic
Zresztą ten typ ogrzewania postojowego stosowany jest na pewno od 30 lat we wszystkich samochodach, a ten okrągły zegar pamietam jak moj wujas miał w daewoo z 15 lat temu. Także ze znalezieniem materiałow nie powinienes mieć zadnych problemów, bo jak dla mnie to Ty nie próbujesz rozwiazać problemu-awarii czy usterki tylko idziesz na łatwizne. A forum nie lubi kiedy użytkownicy nie wykazują minimum zaangazowania i podstaw wiedzy o problemach, kóre opisujecie

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez Pucian » 19 lip 2014, o 10:03

sparspar,przecież napisałem dlaczego chciałbym to wiedzieć.Skoro nie umiesz mi pomóc,to niepotrzebnie zabierasz głos.A że, to już stare i proste,nie znaczy że nie chciałbym sobie np.w kibelku,zamiast porannej gazety, oglądnąć schemat połączenia webasto,lub poczytać jakichś informacji o eksploatacji. Jesteś jak mój ojciec, w pilocie od tv wystarczają mu dwa przyciski - ciszej-głośniej i zmiana kanału,ale na pilocie jest więcej przycisków,i ja lubie wiedzieć po co są. Dlatego też prosiłem o wyrozumiałą i rzetelną odpowiedź, a Twój wpis,bez obrazy, tylko zaśmieca forum,bo nic nowego nie wnosi. Także,pozdrawiam i miłego dnia życzę
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez sparspar » 19 lip 2014, o 11:11

....pytanie o schematy połaczen do Webasta ( bez podania typu-numeru) - to jest własnie zasmiecanie...
Dla mnie brak precyzji w pytaniu , to brak odpowiedzi- chyba, że ktos inny na forum na podstawie tych dwóch zdjeć Ci pomoze

ps. ja dziekuje i przestrzegam tylko innych uzytkowników przed zawracaniem sobie głowy takimi pozbawionymi jasnosci wątkami
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez Pucian » 22 lip 2014, o 07:35

No właśnie,może ktoś będzie wiedział,bo widzę że Ty nie wiesz.A więc niepotrzebnie trollisz. Po to chyba jest forum,aby się coś dowiedzieć,lub coś komuś pomóc.A Ty nie robisz ani jednego,ani drugiego.Także kolejny raz proszę,nie zaśmiecaj forum i przestań trollować,bo tylko przeszkadzasz.Pozdrawiam
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Co to dokładnie jest ?

Postprzez sparspar » 22 lip 2014, o 08:44

Co za typ z Ciebie...pewnie Twoj VIN tez znam bez zagladania po maske...czy Ty rozumiesz co sie do Ciebie mowi
Podaj chociaz ludzuom nazwe Thermo cos tam..i nr....Podejrzewam, ze nie wiesz gdzie szukac tego numeru, burzysz sie a powinienes zapytac w ktorym miejscu go znajdziesz a nie iwijasz w bawelne.... bo to nie jest opla webasto on tego nie wymysli...teraz rozumiesz?

Ps. A ciekawy jestem czy podlaczales auto pod kompa aby tam sprawdzic czy tam nie ma zapisanego typu webasto- mnie juz ten Twoj watek przestal interesowac bo nic nie zrobiles w tym kierunku ...zgadzam sie z Toba ja nie wiem co Ty masz pod maska i nie umiem pomoc.

przykład Webasto http://instrukcja.pl/i/webasto_thermo_top_zc ,a Ty masz popularna Top C lub nowsza ktora nazywa sie Top Evo- chociaż wątpie bo evo ma chyba nowsze piloty - poszukaj i sprawdz sobie, mozna?-mozna i przestan tak podniecać się słowem "zaśmiecać" bo gdybys cos wiedział to nie pytałbyś o tak prosta sprawę

Odnosnie trollowania to zgadza się -robie to bardzo czesto ,przeważnie przed świtem na błystke nr 4 w czerwone centki. Wtedy mam wieksza szanse na większego Garbusa, leniwy człowieku...
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u