Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Głośna praca nawiewu, terkotanie

Moderator: piotii

Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez karole3 » 11 sty 2014, o 23:44

Jak w tytule, z nawiewu wydobywa się uciążliwy dźwięk "terkotanie", co to może być? Zielono mi :)
karole3
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:38
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez BalROCK » 12 sty 2014, o 14:09

Jeśli nasila się wraz ze zwiększaniem prędkości nawiewu, to zapewne coś z łopatkami nawiewu, choć nie koniecznie one same są uszkodzone a coś mogło do nich wpaść (liść, łodyżka ?)
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez karole3 » 13 sty 2014, o 15:45

Jak to sprawdzić? Dodam, że dźwięk wydobywa się tak jakby w okolicy schowka po stronie pasażera i rzeczywiście nasila się wraz ze zwiększeniem prędkości nawiewu.
karole3
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:38
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez BalROCK » 13 sty 2014, o 21:38

wydobywa się z tego rejonu, bo dokładnie tam jest "turbina" nawiewu. Opis jak się do nie dostać http://astra-3.pl/tips.php?id=8#up . Osobiście stawiałbym na jakieś syfy trące o łopatki, bo nie wiem co musiałby tam się dostać (i jakiego pecha byś musiał mieć), żeby rozwalić łopaty. No ... chyba, że zmęczenie materiału. Trza rozebrać to się obaczy :)

Możesz spróbować na maksymalnym biegu (nawiewu, nie silnika :P) trochę go potrzymać, może zmieli syf i wypluje kratkami, nie będzie trzeba rozbierać czesci deski rodzielczej
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez zenek » 11 cze 2014, o 09:12

Witam wszystkich
Niedawno nabyłem używaną Astrę H, zauważyłem dziwny warkot z pod deski, który trwa kilka sekund i przestaje
Wydaje mi się że to przepustnica od wentylacji, nie byłoby to dziwne gdyby był włączony zapłon, ale to dzieje się na postoju przy wyłączonym silniku i wyjętych kluczykach :shock:
Gdzie szukać przyczyny samoczynnego załączania się przepustnicy wentylatora :?:

Pozdrawiam
zenek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 08:55
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez radint » 13 cze 2014, o 14:25

Normalne kolego, astra z climatronikiem tak ma. Raz się przestawi przy otwieraniu i po zamknięciu i już później spokój.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Głośna praca nawiewu, terkotanie

Postprzez dial123 » 2 gru 2014, o 18:52

Witam!!! To do trajkotania to radzil bym zdjac podszybie i tam zajrzec. Jedyne co moglo tam wpasc to polamana a raczej ukrecona klapka obiegu. Tak bylo u mnie Pozdrawiam
dial123
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 14:05
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

stat4u