Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Głośne wycie z klimatyzacji

Moderator: piotii

Głośne wycie z klimatyzacji

Postprzez vezzyn » 22 cze 2023, o 15:43

Cześć wszystkim. Mam problem z klimatyzacja. Głośne wycie przy włączonej klimie. Na samym nawiewie bez włączonej klimy jest spokój. Po zmianie poziomu nawiewu z 4 np na 2 też się zmniejsza. Auto kupiłem zimą i problem występował bardzo sporadycznie więc to zlałem. Teraz jak zaczęły się upały to temat wrócił i to nasilony. Rano jak auto nie jest nagrzane to jest spokój. Nie bardzo wiem co to może być. Niski poziom oleju i/lub czynnika? Mam też wrażanie, że klima mogłaby mocniej chłodzić na minimalnej temperaturze. Podjechałem dzisiaj na serwis zapytać co to może być to po obejrzeniu filmu mechanik powiedział, że łożysko w sprężarce. Po chwili zajrzał mi pod maskę, ale jak na złość astra nie zawyła. Powiedział, że nic nie słyszy i jak już to drugi wentylator się załącza bo pierwszy nie daje rady. W takim wypadku łożysko wentylatora? Jestem totalnym laikiem także nie wiem kompletnie gdzie leży problem. Może ktoś miał podobny problem, wolę zrobić research zanim dać się naciąć na niepotrzebne koszty u mechaników.

Filmik z wyciem (stary, ale wygląda to tak samo)

https://youtube.com/shorts/W2cF8kjtn1A?feature=share

Silnik Z19DTH
vezzyn
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 cze 2023, o 15:41
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Głośne wycie z klimatyzacji

Postprzez raczek » 27 lip 2023, o 09:01

Zauważyłem ostatnio u siebie podobny problem, choć dźwięk nieco inny niż w filmie, który linkowałeś - i co ciekawe nie zawsze jest hałas. U mnie pomogło wyczyszczenie wszystkiego - odgrzybienie i przedmuchanie chłodnicy sprężonym powietrzem. Polecam zaopatrzyć się w sklepie internetowym typu iparts w odpowiednie rzeczy i spróbować - koszt niewielki, a jeśli nawet nie pomoże, to przynajmniej cały układ będzie odgrzybiony i czysty.
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

cron
stat4u