Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Ubytek oleju - Turbina

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Ubytek oleju - Turbina

Postprzez Orzel » 6 lis 2013, o 18:43

Witam. Niedawno zauważyłem, że na turbinie mam trochę oleju. Dzisiaj sprawdziłem poziom oleju i okazało się, że jest znaczny ubytek. Olej był lekko nad minimum. A turbo po stronie chłodnej jest całe czarne. Czy to znaczy, że muszę szykować się na wymianę turbosprężarki ? Czy może wystarczy regeneracja ?
Orzel
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 18:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Ubytek oleju - Turbina

Postprzez mateusz » 19 lis 2013, o 15:50

regeneracja wystarczy. regenerowalem i jestem naraze zadowolony.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Ubytek oleju - Turbina

Postprzez mateusz » 2 cze 2014, o 06:40

Witam, nie zakladam nowego tematu a chodzi mi o ubytek oleju. wczoraj wyjechalem sobie z rodzinka (w sumie 4 osoby w aucie) do kuzynki ktora mieszka 90 km ode mnie. droge pokonalem w polowie na autostradzie (160-180km/h) i polowa krajowkami. zanim wyjechalem mialem lekko ponizej max. w drodze powrotnej przy wyjezdzie z autostrady i podjezdzie pod gorke na most oswiecila mi sie zolta kontrolka oleju. sprawdzilem w domu to mialem jakby ponizej polowy. zrobic 200 km i ubytek rzedy 0.4-0.5 l to duzo. jakie moga byc tego przyczyny? pierscienie nowe i uszczelka pod glowica tez. mechanik mi powiedzial ze byc moze uszczelki przy zaworach.

druga sprawa mam DPF. wypalony prawidlowo, ale mechanik powiedzial ze zawsze przy wypalaniu paliwo moze dostac sie do oleju i zrobic z niego zupe. wiec gdzie mam dokladnie szukac przyczyny? do miesiaca chce usunac DPF programowo i fizycznie.

chce jeszcze zaznaczyc ze przez okres 1k km jezdzac spokojnie (100-130) z maxa oleju ubylo mi ok 1/5 l. (w tym czasie mialem wypalanie DPF). prosze was o jakies sugestie pomysly lub przyczyny tego. dzieki i pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u