Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nier贸wne obroty, samoch贸d ga艣nie.

Tutaj trafiaj膮 posty i w膮tki za艣miecaj膮ce Forum

Nier贸wne obroty, samoch贸d ga艣nie.

Postprzez Bartolinho10 » 31 lip 2013, o 11:44

Witam,
Mam Astr臋 z silnikiem 1.3 CDTI, jaki艣 czas temu pojawi艂 si臋 problem z zapalaniem samochodu. Ot贸偶 problem polega na tym, 偶e przekr臋caj膮c kluczyk czasami w og贸le nie 艂apie zap艂on. Tak jakby w og贸le go nie przekr臋ci艂.. Druga sprawa, to nier贸wne obroty, samoch贸d zimny, schodzi co jakie艣 3s na bardzo niskie obroty, i cz臋sto ga艣nie.
Jeden z mechanik贸w po diagnostyce stwierdzi艂, 偶e pokazuje si臋 b艂膮d z "czujnikiem po艂o偶enia wa艂u" , natomiast wczoraj ju偶 tego b艂臋du nie pokaza艂o a pokaza艂o co艣 b艂臋dnego z "Przep艂ywomierzem".
Kolejny mechanik stwierdzi艂 w ko艅cu, 偶e problem le偶y w kluczyku, i chipie kt贸ry kontaktuje si臋 z samochodem podczas zap艂onu. Wed艂ug niego, to jest zepsute..
Sprawdza艂em dzi艣 metod膮 gaz-hamulec b艂臋dy, to pokaza艂o mi ECN16450 - (P1645) , oraz ECN040061 - (P0400) . Oznacza to niby b艂臋dy z jakim艣 "Komputerem ECU" , "Sterownik wtrysku" . B艂膮d P0400 wy艣wietla b艂臋dy o - Kontroli przep艂ywu powietrza, nieprawid艂owy sygna艂 EGR, Kontrola emisji spalin , uk艂ad recyrkulacji spalin..

Nie znam si臋 na tym, wi臋c prosz臋 o wyrozumia艂o艣膰, je艣li napisa艂em co艣 藕le, lub za ma艂o informacji. Prosz臋 o pomoc, bo kompletnie nie wiem co si臋 dzieje.
Bartolinho10
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2013, o 11:32
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Powr贸t do Kosz

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 5 go艣ci

stat4u