Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Postprzez sylwia.grun » 16 lip 2017, o 12:15

Witam :)
Kupiłam samochód . Asie w silniku 1.6 w benzynie. Po 2 tygodniach użytkowania samochód na drodze zszedł,co wymagało wynajęcie lawety do mechanika .
Okazało się po ponad tygodniu,że poszła uszczelka pod głowicą i wiele innych rzeczy. Koszt naprawy 2603 + laweta 300 =2903 .

Nie miałam,jak samochód sprawdzić w ASO, ponieważ był kupowany po 20 i to w weekend (niestety w pracy swojej pracuje do późna ) .
Właściciel zapewniał mnie o autentyczności samochodu, czyli,że są faktury na naprawy,że wszystko jest sprawne.

Teraz ten Pan nie odbiera ( po zepsuciu się samochodu,on nie wiedział,co mogło być nie tak, dzwoniłam, jak się dowiedziałam,jaki koszt naprawy, lecz nie odbiera ode mnie telefonów )

Doradźcie,co w takiej sytuacji zrobić . :( :(
sylwia.grun
 

Re: Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Postprzez Wigo48 » 16 lip 2017, o 13:43

W poradniku Auto Świat z marca tego roku (nr 3) jest duży artykuł o odpowiedzialności sprzedawcy auta względem kupującego. Masz dużą szansę odzyskać przynajmniej część pieniędzy, ale droga jak wiadomo nie będzie łatwa. Artykuł wyjaśnia i doradza co zrobić w wymienionej sprawie. Powodzenia.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Postprzez sparspar » 16 lip 2017, o 17:25

Podpisałaś umowę i auto jest Twoje.
A gdy żarówka padnie Ci po tygodniu to też będziesz reklamować?....pewnie nie.
Także zapomnij o odszkodowaniu w Twoim przypadku. Nawet gdy sprzedający coś przeczuwał i właśnie dlatego sprzedał auto, to nie musi przyznawać się do tego,....że sprzedał Ci "szwankującego" opelka...On wygra a Ty przegrasz w sądzie

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Postprzez sylwia.grun » 16 lip 2017, o 20:17

Żarowka kosztuje parę groszy,a nie 3000 !!
To taki szczegół,więc nie bierz mnie za blondynkę .

Właśnie sam adwokat powiedział,że mam szansę odzyskać pieniądze, ponieważ jest to "wada ukrywa", któej mnie nie poinformował sprzedający .
A że to się stało po 2 tygodniach,a nie po paru miesiącach ,to jak najbardziej będę walczyć :)
sylwia.grun
 

Re: Witajcie ! Mam problem związanym z Asią..

Postprzez sparspar » 16 lip 2017, o 21:00

Bzdury idą do kosza.....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron
stat4u