Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Błąd ECN 068304 - check engine

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Błąd ECN 068304 - check engine

Postprzez PressHere » 21 lut 2015, o 17:55

Witam wszystkich od 3 lat jestem posiadaczem Astry H z 2008r z silnikiem 1.3CDTI (Z13DTH) z przebiegiem 110 tys. km i jest moim oczkiem w głowie.
Mam pewien problem a jestem zwolennikiem pojawią się problem działaj od razu póki szkody małe.

Zacznijmy od tego, że wczoraj wracając z pracy podczas jazdy zaświeciła się kontrola check engine ( samochód z kluczykiem ), trochę zdezorientowany po dojechaniu do domu odczytałem błędy metodą pedał gaz hamulec i wyświetla błąd ECN 068304, dodam, że zawór EGR czyściłem miesiąc temu ( nagły spadek mocy, po tym zabiegu jak wszystko ręką odjął ), oleje i wszystkie filtry były wymieniane 8 tyś. km temu, nie mam również problemu z zapalaniem samochodu, pali od kopa, natomiast jak po stoi przez noc na mrozie -10 trochę pokręci i odpali, sprawdzałem napięcie akumulatora jest okey, zresztą wymieniałem go 2 sezony temu. Dzisiaj podczas jazdy również problem się pojawił, przekręcam zapłon, palą się standardowo kontroli co zawsze, odpalam, przejechałem odcinek może 2km i zaświeciła się kontrolka check engine.

Moje pytanie brzmi co może być winą tego błędu, ewentualnie od czego mógłbym zacząć szukać przyczyny, czy ktoś może spotkał się z taką usterką?
Za rady z góry dziękuje.

Edit: dzisiaj z czytałem ponownie błędy metodą pedał gazu - hamulec i pojawił się drugi błąd - ECN 010807.
Nie mam pojęcia z czym mogę być te dwa ECN związane.
PressHere
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 17:35
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron
stat4u