Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

problem z uruchomieniem silnika

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

problem z uruchomieniem silnika

Postprzez fenio6 » 26 sty 2015, o 07:47

Witam
szukam odpowiedzi na następujące pytanie zdarza się, że po włożeniu kluczyka do stacyjki nie mogę uruchomić silnika (rozrusznik pracuje nie może zaskoczyć). Dopiero po wyciągnięciu i ponownym włożeniu kluczyka do stacyjki uruchamiam samochód. Dodaję, że te objawy stwierdziłem na zimnym i ciepłym silniku. Proszę o poradę w jaki sposób ustalić przyczynę usterki (np: czy jest to możliwe za pomocą komputera?) boję się sytuacji, w której mechanik będzie zgadywał a ja za wszystko zapłacę. Mój samochód to opel astra III 1,6 twinport z 2007 r. silnik 105 km symbol Z16 XEP.
fenio6
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 08:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: problem z uruchomieniem silnika

Postprzez szmic » 26 sty 2015, o 10:20

Sprawdź czy są błędy, wystarczy metoda gaz+hamulec , jednak najpewniej podłączyć pod kompa,
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: problem z uruchomieniem silnika

Postprzez tuszok » 26 sty 2015, o 11:20

Dokładnie jak kolega radzi a najpierw proponowałbym sprawdzić jak zachowuje się z drugim kluczykiem, bo z tego co piszesz to może być problem z immo w kluczyku.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u