Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z silnikiem/turbiną

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Problem z silnikiem/turbiną

Postprzez lukist » 5 lip 2014, o 10:19

Witam,

Jestem posiadaczem Opla Astra III H 1.9 CDTI Z19DT z 2007 roku.
Ostatnio obserwuję mało przyjemne problemy. Na 5 i 6 biegu przy obrotach przekraczających 30000 obrotów zapala się kontrolka (samochodzik z kluczykiem) auto przechodzi w tryb awaryjny i traci moc.
Wystarczy wyłączyć silnik i włączyć go ponowie i wszystko wraca do normy. Mechanik wyczyścił cały układ EGR i sprawdził turbosprężarkę, ale nie pomogło to. Na niskich obrotach nic podobnego się nie dzieje.

Ostatnio wracając z wakacji zauważyłem że auto nie ciągnie tak jak zwykle na autostradzie, ale myślałem że to wina tego że jest załadowane.
Jednak po rozładowaniu w domu stwierdziłem że nie włącza się turbina, nie reaguje w poniedziałek podłączyć chcę go u mechanika do kompa, obecnie metodą gaz-hamulec wyskakują tylko błędy: ECN 023456 LUB ECN 02345B (nie wiem czy na końcu jest to cyfra 6 czy litera B oraz ECN 242F75. Zauważyłem dodatkowo że jest trochę mało oleju (wymieniany był w grudniu 2013 roku, obecnie od ostatniej wymiany oleju przejechał ok 15 tys.km) bo ok 2,7 l.

Co może być przyczyną moich problemów, co mogę podpowiedzieć mechanikowi?
Proszę o pomoc.
lukist
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 10:17
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u