Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

pierścienie? 1.6 benzyna

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

pierścienie? 1.6 benzyna

Postprzez Tutek » 30 maja 2014, o 09:29

Witam,
mój pierwszy problem z silnikiem (benzyna 1.6 + gaz, 16V, 2006 r) jest taki, że bierze bardzo dużo oleju. do niedawna było to tak litr na 1000 km, ale ostatnio muszę dolewać jeszcze więcej. Silnik suchy a często widzę jak zostawiam za sobą jasną chmurkę. Niedawno jeszcze zamiast kontrolki od oleju zaczęła migać ta od silnika i po zjechaniu na pobocze silnik sam zgasł, wcześniej tracąc na mocy, co by na moje oko świadczyło o braku kompresji, dlatego wydaje mi się, że to wina pierścieni.

drugi problem to taki, że przy odpalaniu zimnego silnika, ten od razu gaśnie. po nocy zazwyczaj tak za 3 razem odpala normalnie, czasem też się zdarza, że za pierwszym razem gaśnie już na rozgrzanym.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy? i czy to może być coś innego albo coś więcej niż tylko pierścienie i czy te dwie sprawy są powiązane ze sobą czy raczej to są to dwie oddzielne usterki. Wymiana pierścieni to też wiadomo koszty, w jakich granicach powinienem się zmieścić ewentualnie i czy ktoś może polecić rzetelnego mechanika w okolicach Krakowa - Nowego Sącza mającego wiedzę o tych silnikach ?

pozdrawiam
Tutek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 22:24
Silnik: 1.6T Z16LET

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

stat4u