Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

problemy z Astra 1.6 105KM

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

problemy z Astra 1.6 105KM

Postprzez KAROOL » 4 lut 2014, o 18:32

Witajcie drodzy użytkownicy Opla, jestem posiadaczem Astry H 1.6 BENZYNA 105KM rok 2005. Z tym autem od paru miesięcy mam ciągle problemy, może ktoś mi umie pomoc z tym bo na opolszczyznie żaden mechanik i elektromechanik nie wie co sie dzieje z autem. Mianowicie jest taki problem co się zgrzeje silnik to wyłącza się cylinder 1 i muszę wyłączyć auto chwile poczekać przegazowac i już jedzie normalnie a czasem te wyłączanie się cylindra powtarza się co ok 10 km, zależny od dnia.
Czytałem już wiele for i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć nowy watek.
W astrze zostało w silniku wymienione:
- cewka zapłonowa
- świece
- czujnik położenia walu korbowego
nawet zmieniłem sterownik i dalej jest to samo
na 1 wtryskiwaczu mam za duży impuls prądu mianowicie 100 razy większy niż pozostałe wtryskiwacze.
od zmiany sterownika podczas odpalania slyszlem jakby taki metaliczny zgrzyt i na wolnych obrotach zapala sie kontrolka od oleju.
Drodzy użytkownicy możecie mi pomoc bo będę zmuszony sprzedać mojego OPLA z wielkim żalem gdyż auto mi się bardzo podoba i fajnie się nim jeździ
KAROOL
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 19:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

stat4u