Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra Z19DTH gaśnie po 5 sekundach

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Astra Z19DTH gaśnie po 5 sekundach

Postprzez Danielsoon » 28 sty 2014, o 15:12

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem, ale postaram się zwięźle opisać mój problem:

Odpalam auto, po 5sek. wszystkie wskazówki spadają do zera i zapalają się kontrolki (różnie) aku., abs, kluczyk itp, oraz auto gaśnie. Sytuacja się zmienia gdy dodam lekko gazu i podtrzymam na nieco większych obrotach, w ten czas "choinka" się zapala i zegary schodzą do zera, ale auto nie gaśnie - gdy zacznę jechać to zgaśnie np. na drugim biegu, lub zgaśnie gdy włącze światła mijania. Sytuacja się powtarza za każdym razem.

Co zrobiłem/zdiagnozowałem w związku z powyższym:

- wymieniłem filtr paliwa (dawno nie wymieniałem i rzeczywiście był mocno "zjechany") - przy temp. -15 nie odpalał w ogóle na starym filtrze, po wymianie odpala przynajmniej.....
- dolałem ok.2 litrów benzyny oraz "lepszego" diesla 20l (wcześniej w baku było letnie paliwo - "trykotanie" po włączeniu zapłonu, chyba pompa w baku....)
- ładowanie wg. komputera pokładowego: przy wył. silniku ~11V, po odpaleniu powoli rośnie do ok 14V, po włączeniu świateł spada powoli do ok 13V (no i zwykle gaśnie)
- akumulator jest nowy 1-2 miesiące

Błędy, które odczytałem (hamulec+gaz):
210800
210872
050078
210308
210306
213900
065070
038008
060631
161300

Sprawdzałem opis błędów i wskazują dosyć ogólnie zasilanie paliwo/powietrze, ogólne itp.

Dzisiaj wstawiłem auto do ogrzewanego garażu i mam zamiar jeszcze sprawdzić ładowanie na alternatorze - ponoć dokładniejsze.


Za każdą wskazówkę serdeczne dzięki ;)
Pozdrawiam
Daniel
Danielsoon
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 14:25
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

stat4u