Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

odma, świst przy odpalaniu, błędy komputera

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

odma, świst przy odpalaniu, błędy komputera

Postprzez newton » 26 sty 2014, o 17:58

Witam,
mam 3 pytania, może ktoś będzie w stanie mnie naprowadzić co jest grane, gdyż jestem laikiem i nie bardzo potrafię sobie poradzić
otóż po :
1. wczoraj podczas jazdy, po nocy pod chmurką przy obecnych mrozach, wyskoczył mi bagnet i olej zalał cały silnik. Szukałem trochę od czego mogło się to stać i przeważają 2 opinie, za dużo oleju w silniku (u mnie był max - aral 5/40) i prawdopodobnie to było przyczyną, ale też mogła przymarznąć odma. I tu moja prośba gdyby ktoś mógł mnie naprowadzić, najlepiej zaznaczyć na fotce, który to przewód należy przeczyścić
2. przy odpalaniu zimnego silnika za 1,2 i 3 razem z okolić paska wielokilnowego dochodzi jakby skrzypienie/świst. nie pojawia się to przy kolejnych odpalaniach i jak silnik jest już rozgrzany.
3. ostatnią rzeczą o którą chciałbym zapytać są błędy komputera, próbowałem metody gaz-hamulec, ale na liczniku kilometrów nic się nie dzieje, natomiast miga kontrolka check engine i zdaję się że z niej można odczytać błędy. wg. mnie są to błędy: 0101 i 1526 a wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=2mKbCfhW ... e=youtu.be
z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
newton
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 21:03
Silnik: 1.4 Z14XEP

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 54 gości

stat4u