Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Temperatura silnika chyba za mała?

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Temperatura silnika chyba za mała?

Postprzez przemeqcnc » 22 gru 2013, o 22:32

Witam,
drodzy Forumowicze, jeżdżę od 2 miesięcy Astrą H rok prod marzec 2006, kombi z silnikiem Z18XER o przebiegu 125 000 km oczywiście bez gazu. Autko zbiera się naprawdę fajnie i zasadniczo wszystko działa ale mam zastrzeżenia co do temperatury silnika. Włączyłem test mode i obserwuje temperaturę silnika i zastanawia mnie fakt, że dopiero po przejechaniu około 8 km auto dostaje temp. ok 60 stopni. Dzisiaj (temperatura zewnętrzna +6 stopni) ogólnie od odpalenia auta zrobiłem 25 km w mieście na niektórych odcinkach pogoniłem go dosyć sporo, nawet do 6 tyś. obrotów i temperatura wahała się max. 96 stopni w chwili gdy go pogoniłem i zaraz potem szybko spadała do mniej więcej 81 - 88 stopni. Zaznaczę, że również mam problem z ogrzewaniem bo w zakresie do 24 stopni wieje chłodne powietrze a po ustawieniu na 25 stopni praży jak w saunie (klimatronik). Mam obawy czy to nie termostat, ale nie chciałbym wydawać 350 PLN w formie testu - w związku z tym pytanka:

1 - czy ktoś z Was szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?
2 - Jakie są objawy uszkodzonego termostatu?
3 - Czy jest opcja sprawdzenia termostatu w jakikolwiek sposób?
4 - W jakiej temperaturze powinien otworzyć się drugi obieg?
5 - Przy jakiej temperaturze załącza się wentylator chłodzący silnik?

Czujnik temperatury zewnętrznej wymieniłem, może padł jakiś czujnik od klimatronika - temperatury wewnętrznej auta?

Przepraszam za te pytania ale jestem świeżakiem w Astrze a serwis Opla w moim mieście jest strasznie beznadziejny (chcieli mi wcisnąć, że muszę wymienić zamki centralne bo z kluczyka zamykają się tylko drzwi kierowcy...ale w książce od auta napisali, że tak ma być - byli zaskoczeni). Więc wybaczcie mój długi post.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelką pomoc.
Przem.

Ps. Wesołych Świąt.
Astra H Kombi Cosmo + Sport 1.6 Turbo Z16LET
przemeqcnc
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 lis 2013, o 22:04
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Temperatura silnika chyba za mała?

Postprzez miranda » 23 gru 2013, o 16:09

Po co zakładasz nowy wątek skoro już o tym pisałeś miesiąc temu :?: Było już kilka razy na ten temat pisane.
Używaj
search.php
Jak nie dostałeś konkretnej odpowiedzi to pewnie nikt nie wie jak ci pomóc.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Temperatura silnika chyba za mała?

Postprzez Norged » 23 gru 2013, o 21:48

W takich przypadkach na 99% jest termostat do wymiany.
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

stat4u