Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Z16XER błędy ECN218217, ECN218214

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Z16XER błędy ECN218217, ECN218214

Postprzez dementor76 » 21 gru 2013, o 19:11

Witam
Jakiś czas temu zapaliła mi się w mojej astrze kontrolka "autka z kluczykiem" , po "wypedałowaniu " wyświetlacz pokazał błędy ECN218214 , ECN218217 według tego forum podane kody są z reguły tożsame z błędem P2182.Przetrzepałem pół internetu włącznie z angielskimi forami - i nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi , a raczej wprowadzające w błąd - dlatego piszę ten post.
W ASO opla w ramach gwarancji (samochód jest "używany gwarantowany") wymienili na nowy termostat , a właściwie aluminiową jego część ze zintegrowanym z nią elementem elektrycznym który wszyscy błędnie określają jako czujnik temperatury , skasowali błędy na TECH-u i miało być OK . Przejechałem 150 km i po odpaleniu samochodu na drugi dzień rano znowu to samo - koszt 800pln za naprawę płacił ubezpieczyciel gwarancji , samochód nie był kupiony w tym ASO .Wkurzyła mnie ich niekompetencja i stracony czas , bo cała akcja trwała 3 tygodnie - czekanie na zgodę gwaranta. Umówiłem się więc ze znajomym elektrykiem samochodowym - wymienił czujnik temperatury za termostatem ( nr GM 55353807 ) , posprawdzał wiązki kabli i skasował błędy - koszt około 150pln. Błędy więcej się nie pojawiły .
termostat.jpg
termostat.jpg (192.57 KiB) Przeglądane 7691 razy
dementor76
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 15:46
Silnik: 1.6 Z16XER

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

stat4u