Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Moderator: piotii

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez wawer » 18 paź 2013, o 04:59

Mam dokładnie 205/55/R16 zimówki firmy nie pamiętam musiałbym podejść do schowka. Średnica to chyba 16, profil 55 natomiast 205 to szerokość. Szerokość ma znaczenie podczas przyczepności (nie mówię o zalodzonej jezdni bo tam żądna opona nie pomoże).
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez Tom Hagen » 18 paź 2013, o 06:29

W takim rozmiarze mam też swoje zimówki (Kelly Winter ST) i złego słowa na nie nie powiem. Przez 3 sezony zimowe nie zdarzyło mi się żeby zadziałała u mnie kontrola trakcji przy normalnej jeździe no chyba, że świadomie przeciągnąłem w wyższe obroty ;). Podobnie ma się sprawa z ABS'em przy hamowaniu.
wawer napisał(a):...firmy nie pamiętam...

I to jest najistotniejsza informacja, na którą czekałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez miranda » 18 paź 2013, o 15:30

To się doczekałeś. :lol: Nie wiem co mam ale jest duże i kiepskie więc wszystko co duże jest do d... pupy.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez Tom Hagen » 18 paź 2013, o 18:21

:lol: ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez wawer » 19 paź 2013, o 16:20

mam zimówki i letnie 205. letnie to vikingi natomiast zimowe fulda. Jeżdżę do pracy po drogach w zimę które rzadko kiedy są odśnieżane ... kolega ma astrę również kombi ale opony ma 195 (goodyear) i w zimę zdecydowanie lepiej się na nich jeździ.

Nie sądziłem, że to forum jest tak zasobne w znawców ... Wyrażam swoją opinię do zestawu co posiadam.
miranda napisał(a):
wawer napisał(a):Zimówki 205 zapomnij. Ja mam takie i po prostu jak na lodzie.

A skąd taki pogląd? O przyczepności bardziej chyba decydują opony niż średnica. Może masz jakieś stare badziewiaste gumy? :(


Gdzie w mojej wypowiedzi średnica? Do średnicy nic nie mam.
wawer
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 05:59
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zmiana wymiaru opon Astra 1.7 kombi

Postprzez Tom Hagen » 19 paź 2013, o 20:23

wawer napisał(a):Nie sądziłem, że to forum jest tak zasobne w znawców


Spokojnie kolego, żadni z nas znawcy. Każdy z nas dzieli się jedynie swoimi doświadczeniami.

wawer napisał(a):Wyrażam swoją opinię do zestawu co posiadam.


I nikt tego nie neguje. Każdy ma do tego pełne prawo, a wracając do tematu... Może problem właśnie tkwi z modelu opony, którego używasz :?: Jak już wcześniej wspomniałem również mam zimówki 205/55/16 i nie dam na nie złego słowa powiedzieć. Identyczne opony kupiło kilku moich znajomych (za moją namową) do swoich aut i są również bardzo zadowoleni. Świetnie się spisują zarówno na sypkim i ubitym śniegu, jak i na błocie pośniegowym. Na lodzie wiadomo, żadna super opona nie pomoże, jak nie będzie się rozsądnie jechało. Dodam jeszcze, że w poprzedniej Astrze (G) miałem ten sam model opon tyle, że w rozmiarze 195/60/15 i mając porównanie nie widzę żadnej różnicy. Na obu jeździło i jeździ się bardzo dobrze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Poprzednia strona

Powrót do Opony, felgi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u