Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

205/50R16 czy można?

Moderator: piotii

205/50R16 czy można?

Postprzez 1530 » 15 mar 2015, o 20:26

Witam.Dostałem takie właśnie oponki od kumpla.Moje pytanie czy mogę je założyć do Astry H 1.8 125 Km.Czy będzie przekłamywać na liczniku?Pozdrawiam
1530
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 cze 2014, o 15:20
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: 205/50R16 czy można?

Postprzez mateusz » 16 mar 2015, o 06:45

zalozyc mozesz zalezy jaka masz fele :P? co sie przejmujesz 1,2,3 cm na obwodzie? co to za przeklamanie? jesli kazdy by na to patrzyl przy kazdej wymianie nalezalo by conajmniej 2 razy w roku podlaczyc auto pod kompa i zmienic indeksy kół. takimi pierdolami akurat sie nie przejmuje bo to blachostka. gorzej jak oswieci Ci sie kontrolka auta z kluczykiem i stracisz moc lub cos podobnego. wtedy sie martw ;) ja mam ponad 700 km roznicy miedzy licznikiem ktory widze a licznikiem w aucie. spowodowane to jest wlasnie roznica obwodu opon, gwaltowne ruszanie z poslizgiem przednich kol (bo tam znajduje sie urzadzonko, ktore liczyc Ci km), no i oczywista oczywisctosc zakrety, tzn w jednym z kol jest ten slimak do liczenia km a wiadomo ze przy skrecie w lewo to prawe kolo robi wiecej obrotow niz lewe i na odwrot.

mam nadzieje ze udalo mi sie Cb przekonac ze nie warto sie takimi pierdolami zajmowac :)
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Opony, felgi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u