Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra GTC 2.0 200 KM układ wydechowy / chip

Astra GTC 2.0 200 KM układ wydechowy / chip

Postprzez lipator » 11 lis 2018, o 00:17

Cześć Wszystkim,
Jestem posiadaczem astry 2.0 LER 200 km i mam kilka pytań jako że ostatnio bardziej siedziałem w marce renault.
1. Co da i czy coś da wycięcie środkowego tłumika ? W uturbionych megane po usunięciu środkowego ładnie zaczynają pyrkać z wydechu,
2, Co można zrobić z dolotem ? Stożek ? Jakiś dedykowany zestaw ?
3. Blow off czy ma jakiś sens ? Jeśli nie to czy szkodzi ? Co kupić i gdzie ? Bo jak już są to piszę że do opc a ja nie mam 240km tylko 200km.
4. Gdzie chipować i co zrobić przed chipem (śląsk- katowice i okolice)
5. Wymiana samego tłumika końcowego ? Co polecacie żeby ładnie, nie za głośno chodziła. Teraz jest bardzo cicho i serynie.
6. Downpipe- co da i czy ma sens, czy są gotowce do kupienia i za ile i gdzie ?
ps. używałem szukajki.
lipator
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2018, o 00:11
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra GTC 2.0 200 KM układ wydechowy / chip

Postprzez paweldm » 17 gru 2018, o 11:30

Mam Zafirę B z tym samym silnikiem. Mam wstawiony filtr powietrza od diesla (jest większy), skrócony dolot z odłączoną odmą , założony DP 2,5'' i tco co na ko nie najważniejsze czekam na wolną kasę by zmienić program. Chciałbym uzyskać 40 w porywach 50KM więcej, ale najważniejsze, to będzie większy moment i dostępny w mniejszym zakresie obrotów. DP owinąłem bandażem, co w moim odczuciu zmniejszyło hałas od strony silnika, a i na pewno w komorze jest chłodniej.
Załączniki
nowy dolot.jpg
nowy dolot.jpg (138.33 KiB) Przeglądane 15110 razy
Avatar użytkownika
paweldm
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 gru 2018, o 10:47
Lokalizacja: GST
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra GTC 2.0 200 KM układ wydechowy / chip

Postprzez lipator » 17 gru 2018, o 12:36

W końcu jakaś odpowiedź :)
Powiedz mi dp gdzie kupiłeś ? Masz z kwasowki czy ze zwykłej stali ? Druga sprawa to masz go zamiast tego pierwszego kata czy zamiast obu ? Tłumik środkowy zostawiłeś ? Jakie zmiany w dźwięku po założeniu ?
lipator
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2018, o 00:11
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra GTC 2.0 200 KM układ wydechowy / chip

Postprzez paweldm » 19 gru 2018, o 22:45

DP z kwasówki, kupiłem w firmie która wystawia również na all, ale jak kupiłem bezpośrednio u nich. Powołując się na bycie forumowiczem zafiraklub dają rabat. Jak nie będziesz mógł znaleźć namiarów, to poszukam. Zapłaciłem coś z 750zł. Mam wywalone oba katalizatory. Auto jest głośniejsze, słychać buczenie, potrafi strzelić z wydechu. Środkowy mam oryginalny, choć pewnie w przyszłym roku będzie do wymiany, tylny mam wymieniony na mniejszy, bo nie mieściła się butla od lpg.
Avatar użytkownika
paweldm
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 gru 2018, o 10:47
Lokalizacja: GST
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

stat4u