Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez krzysiek_janek » 17 lis 2013, o 20:24

Witam, posiadam astre z silnikiem z13dth 90k km.
Problem polega na tym, że podczas jazdy w pewnym momencie auto przestaje ciągnąć :( po zgaszeniu i odpaleniu czasami się polepsza. Dziś jadąc przestał ciągnąc, zatrzymałem się ( auto nadal odpalone) zobaczyłem, że gruszka nie jest do końca otwarta. miałem akurat możliwość podmienienia zaworka otwierającego turbine(wszystko na pracującym silniku). zamieniłem, gruszka na maxa otwarta, jadę ale samochód dalej się nie wkręca. Zatrzymałem się, zamieniłem zaworek na ten co był na początku, przejechałem się kawałek-dalej nie ciągnie, zgasiłem i odpaliłem-auto wkręca się "dosyć normalnie".
"dosyć normalnie"- podczas jazdy trochę przed utrata mocy auto zaczyna zbierać się dopiero od 2,5k obrotów.
Dzieje się to tylko gdy sinik jest nagrzany !!
turbo wyczyszczone, vacum spr, wężyki też.
krzysiek_janek
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:58
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez mateusz » 17 lis 2013, o 22:08

EGR? kolektor? masz DPF? moze on jest zatkany i auto nie ma czym "oddychac" i filtr powietrza zobacz. u mnie bylo tak wszystko zabrudzone ze polepszylo sie. no ale mialem tez tak ze po wymianie na nowe turbo nie ciagnal i sie okazal walek rozrzadu do wymiany bo brak kompresji na 1 tloku.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez krzysiek_janek » 17 lis 2013, o 23:43

Problem- auto wchodzi w tryb awaryjny.
posiadam wykres doładowania i wartości żądanej(podczas pomiarów nie włączył się tryb awaryjny)

turbo astra.jpg
turbo astra.jpg (29.45 KiB) Przeglądane 9498 razy
krzysiek_janek
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:58
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez krzysiek_janek » 2 kwi 2014, o 21:46

odnawiam pytanie, jaka może być przyczyna, że ciśnienie doładowania spada do 0 i się podnosi ?
krzysiek_janek
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:58
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez radint » 3 kwi 2014, o 17:47

Wychodzi na to, że upust się otwiera ale to zbyt nagły spadek ciśnienia. Pisałeś, że zmiana pozycji "gruszki" nic nie daje, ale ona chyba pomimo ręcznego przestawienia wróci na swoją pozycję. Chociaż gruszka jeśłi dobrze kojarzę zmienia tylko geometrię łopatek, a coś innego steruje upustem. Może problem jest z podciśnieniem? (luźne sugestie)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez krzysiek_janek » 3 kwi 2014, o 20:07

hehe głupia sprawa ale aż sam się zaśmiałem jak to zobaczyłem(złośliwość rzeczy martwych). Wężyk od podciśnienia zsunął się z mocowania na pompce vacum ale w tak niefortunny sposób, że troszeczkę się stykał i było w nim podciśnienie potrzebne żeby naciągnąć cięgło turbiny. Jak dawało się ostro w pedał to wtedy dopiero łapał lewe powietrze.
krzysiek_janek
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:58
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Astra 1.3cdti problem z doładowaniem, turbo

Postprzez radint » 5 kwi 2014, o 09:44

To dobrze, że taka "banalna" usterka. Czyli mamy po temacie:) Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

stat4u