Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Kontrolka oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Kontrolka oleju

Postprzez handy » 6 lis 2013, o 12:44

Witam

Od pewnego czasu zaświeca mi się kontrolka z oleju na kolor żółty , patrząc do instrukcji zapala się ona wtedy gdy jest niski stan oleju
lecz naprawdę olej jest prawie pod max. Kontrolka najczęściej zaświeca się gdy wjeżdzam na autostradę i trochę przycisne po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka znika. Komputer żadnych błędów nie wyświetla może to po prostu czujnik oleju świruje ?
handy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 20:49
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka oleju

Postprzez Viperksg » 18 lis 2013, o 11:11

Witam...mam ten sam problem, proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Viperksg
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 11:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka oleju

Postprzez mateusz » 18 lis 2013, o 14:38

witam u mnie sie zaswieca ale zaraz po zgaszeniu auta na parkingu i odczekaniu paru chwil mam niski stan oleju dolewam i mam spokoj na jakis czas.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka oleju

Postprzez Viperksg » 18 lis 2013, o 14:48

Tylko że jak sprawdzam stan oleju, to mam maksimum.
Viperksg
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 11:08
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka oleju

Postprzez mateusz » 27 sty 2014, o 16:50

witam ja jestem po remoncie silnika i sadzilem ze problem ubytku oleju mam z glowy... ale po przejechaniu 220 km zaswiecilo sie ale gdy stanalem mialem polowe bagnetu. po nocce mam ponad max. dzwonilem do opla to powiedzieli ze mozliwy czujnik. jakies inne sugestie?
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Kontrolka oleju

Postprzez mateusz » 6 kwi 2014, o 06:51

witam, ponawiam pytanie. wczoraj jechalem w piatke na kregle moim autkiem i po przejechaniu ok 25 km i jezdzie 120-130 oswiecila mi sie pomaranczowa kontrolka oleju. stanalem na pobliskim parkingu i zobaczylen stan na bagnecie i byl w polowie. po dolaniu i dojechaniu do celu bylo ok. po 3 godzinach jedziemy spowrotem i po przejechaniu ok 20 km i jezdzie (najpierw miasto 50-60 a potem 120-130) znowu sie oswiecila i ta sama historia. pytanie, winny czujnik czy olej mi gdzies ucieka? musze powiedziec ze to byl 1 raz jak jechalem tak dociazonym autem. przewaznie jade sam lub w 2 osoby. i po remoncie i przejechaniu samemu 2200 km nie bylo problemu. koledzy mi mowili ze przy polowie bagnetu i kontrolka to raczej czujnik. a jakie sa wasze sugestie? moze ktos tez przez to przechodzil i wie jak rozwiazac problem? prosze o pomoc.

dzis pojade sam 50 km bez dolewki w domu i wczesniejszym sprawdzeniu i zobacze czy historia sie powtorzy.

EDIT: zobaczylem przed chwila i jest ponad max. i wlalem ok 400 ml.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

stat4u