Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

1.9 CDTI kontrolka immobilajzera , brak mocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.9 CDTI kontrolka immobilajzera , brak mocy

Postprzez herman27l » 11 wrz 2013, o 20:47

Witam.
Mam następujący problem.
Zakupiłem Opla Astrę 2006r 1.9 CDTI 120 KM , mam ją od 3 miesięcy i problem pojawił się praktycznie 2 tygodnie po zakupie.
Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka " auto z kluczykiem " i auto przestało reagować na pedał gazu , problem minął dopiero po wyłączeniu go kluczykiem i ponownym załączeniu. Natomiast ostatnio auto zaskoczyło mnie pod sklepem z pod którego chciałem odjechać a mianowicie auto po włożeniu kluczyka zapaliła się kontrolka " auto z kluczykiem " i auta nawet nie zareagowało po przekręceniu kluczykiem - odpaliło dopiero za 3 razem i podczas powrotu przy wyprzedzaniu auto po pojawieniu się tej kontrolki auto całkowicie mi zgasło i musiałem je odpalić kluczykiem.
Po badaniu na komputerze wyskoczyły mi następujące błędy :
(P0704) Wyłącznik sprzęgła
(P0002) Kontrola regulatora objętości paliwa
(P0090) Obwód regulatora ciśnienia paliwa
(P1614) Immobilizer otrzymał sygnał - zły klucz transpondera ( ten błąd wyskoczył mi także po pierwszym badaniu na kompie jakieś półtorej miesiąca temu )
(P1616) Zły identyfikator pojazdu z zespołu wskaźników - Wrong environment identifier
Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie co może być grane w tym aucie i jaki jest ewentualny koszt naprawy bardzo proszę o info.
Dzięki za poświęcony czas i pozdrawiam
herman27l
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 20:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: 1.9 CDTI kontrolka immobilajzera , brak mocy

Postprzez radint » 15 wrz 2013, o 19:48

Odniosę się tylko do immobilajzera, też tak czasami mam na kluczu mniej używanym. Bywa tak, że go nie rozpoznaje. Zmień klucz a problemy z nagłym gaśnięciem i tym, że nie możesz odpalić znikną. Co do pozostałych błędów, wyłącznik sprzęgła jest przy pedale i objawy jego uszkodzenia to po wciśnięciu sprzęgła wzrastają obroty - raczej nie jest to groźne. Pozostałe dwa sprawdź zawór SCV w pompie paliwa. Albo podmień kluczyki tylko i kontroluj czy jakieś problemy się powtórzą, ale zmiana klucza to podstawa jeśli oczywiście masz dwa...
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: 1.9 CDTI kontrolka immobilajzera , brak mocy

Postprzez herman27l » 14 paź 2013, o 19:20

Witam.
Moja Astra niestety nadal stoi u mechanika :(
Ostatnia jego wersja była taka iż jest to podobno " CIM " cokolwiek to jest.
Jednak objawy z tych o których pisałem wzrosły do tego iż auto po tym jak obroty malały , wyłączało się całkowicie aż do momentu kiedy nie mogłem go wcale odpalić :(
Tak więc teraz siedzę jak na szpilkach bo auto jest w naprawie a ja czekam na finansowy efekt finalny :(
herman27l
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 20:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: 1.9 CDTI kontrolka immobilajzera , brak mocy

Postprzez herman27l » 28 sty 2014, o 16:44

Witam.
Dla zainteresowanych , bo zapomniałem wpisać ;)
W moim aucie z takimi objawami o których pisałem okazało się iż awarii uległ moduł "CIM" oraz listwa paliwowa oraz przepustnica która powodowała ograniczenie obrotów tylko do 3 tys. oraz prędkości do 140 km/h .
Teraz poszukuje zakładu który zajmuje się polerowaniem szyb , jeśli coś takiego się wykonuje - zakład najlepiej w okolicy Gliwic.
Pozdrawiam
herman27l
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 20:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

stat4u