Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra nie chce zapalić

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra nie chce zapalić

Postprzez piotrekgier » 2 wrz 2013, o 19:48

Witam.
Mam problem z astrą 1.7cdti 101KM.
W piątek wróciłem z trasy i podjechałem do sklepu. wróciłem i przy próbie odpalenia nic. rozrusznik kręci a astra nie odpala. kręci tak jakby nie dostawała paliwa. zdjąłem najpierw jeden przewód z filtra, później drugi żeby sprawdzić czy podczas kręcenia podaje paliwo, i nic sucho paliwo nie leci (chociaż wskaźnik pokazuje początek rezerwy). może sie zawiesił ? wlałem 4 litry paliwa, zapaliła na dotyk i po 3 sekundach zgasła. po 5 sekundach ponownego kręcenia zapaliła, chwilę pochodziła nie na wszystkich garach i wszystko wróciło do normy. dziś pojechałem do bydgoszczy, chcę wracać, kręce i nic. za drugim kręceniem zapaliła normalnie. wróciłem z bydgoszczy stanąlem pod domem i za 5 minut ta sama sytuacja co na początku. kręce i kręce i nic. poruszyłem przewodami elektrycznymi przy baku i zapaliła normalnie. czy tam jest jakaś pompka ???? czy to przewody od wskaźnika paliwa.??? może ktoś miał podobną sytuację??? albo wie co to może być??
piotrekgier
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 19:34
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Astra nie chce zapalić

Postprzez radint » 5 wrz 2013, o 20:48

W tym motorze jest pompa w zbiorniku, a przynajmniej powinna być u mnie w 110KM już jej nie ma co jest bardzo dziwne, możliwe tak jak piszesz, że gdzieś masz uszkodzone przewody i pompa nie podaje paliwa. Najgorsze przy rozruchu później ta wysokiego ciśnienia sobie jakoś poradzi jak tamta powiedzmy się wyłączy.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

stat4u