Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra ciężko kręci nie odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra ciężko kręci nie odpala

Postprzez Ecco » 7 sty 2021, o 00:11

Witam
Posiadam astrę z silnikiem 1.9 DTJ
Zaczynając od początku problem polega na tym że po 15 minutowym postoju odpaliłem samochód i nagle po sekundzie zgasł samoczynnie. Po próbach kręcenia stwierdziłem że po prostu padł akumulator. Przyjechał znajomy i po chwili ładowania autko dalej ciężko kręciło i nie chciało odpalić.
Na drugi dzień naładowałem akumulator i nastała kolejna próba,samochód zaczął kręcić jak by chciał a nie mógł lecz po czasie przełamało go i zaczął kręcić szybciej lecz dalej nie chciał odpalić i tak za każdym razem. Testowałem na 3 bateriach dalej nic. Dorobiłem masę też nie pomogło. Obawiam się że mógł przeskoczyć rozrząd ale zaglądając tam nie widać aby było coś uszkodzone. Słynny placzek też nie pomaga bo raz go za ciąga a raz wydmuchuje. Obawiam się że przeskoczył rozrząd a do mechanika dopiero w poniedziałek lecz skończyły mi się pomysły co to może być a człowiek spać nie może.
Spotkał się ktoś z czymś takim ewentualnie jest coś co można jeszcze sprawdzić ?
Z góry dziękuję.
Ecco
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sty 2021, o 23:57
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Astra ciężko kręci nie odpala

Postprzez pasnioch » 28 sty 2021, o 10:03

Witam ,czy udało się rozwiązać temat ?
pasnioch
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 sty 2019, o 14:09
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u