Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z ładowaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problem z ładowaniem

Postprzez Matnowy » 22 sie 2013, o 05:30

Witam. Mam taki problem z Astra 1.7 cdti 100KM 04r. Jakies pół roku temu miałem problem z ładowaniem w aucie więc oddałem do regeneracji alternator(wymeniony układ prostowniczy i szczotki) oraz kupiłem nowy akumulator. Od tamtej pory było dobrze do wczoraj. Wczoraj jadąć do pracy pozaświecały się kontrolki i po wyłaczeniu silnika auto juz nie zapaliło. Po oddaniu auta do mechanika, powiedział że to jest alternator gdyz w ogole nie ma w samochodzie ładowania. Czy jest to mozliwe? W koncu alterator był niedawno regenerowany. Prosze o pomoc.
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z ładowaniem

Postprzez pancezary » 5 wrz 2013, o 11:28

Wczoraj miałem to samo, skończyło się na wymianie diód w alternatorze.
Serwisant powiedział, iż jest to spowodowane wada fabryczną, tzn. alternator produkuje maks.100A, a świece żarowe podczas 5 minut po uruchomieniu samochodu też tyle biorą (podrzewanie silnika).
Jak załączymy dodatkowe ampery, tj: światła, wentylacja, wspomaganie itd., to te diody się przegrzewają i po pół roku na pewno odwiedzimy serwis ponownie.
Poradził zakup ledowych świateł dziennych.
Czy ktoś zna inny sposób na to?
pancezary
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z ładowaniem

Postprzez radint » 5 wrz 2013, o 20:32

Pomysł z światłami led wcale nie taki zły i z całą pewnością mniej kosztowny niż cokolwiek innego, w najgorszym wypadku można poszukać alternatora 140A, mam taki w swojej astrze, ze względu na dogrzewanie/ogrzewanie elektryczne kabiny. Na giełdzie jakieś kupić a swój sprzedać pytanie czy gra warta świeczki?
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

stat4u