Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wibracje pedału sprzęgła, terkotanie na biegu jałowym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Wibracje pedału sprzęgła, terkotanie na biegu jałowym

Postprzez Mesznyek » 3 lip 2020, o 23:04

Witam Panie i Panowie
Od roku borykam sie z pewnym problemem(po wymianie KOMPLETU sprzegła) Astra H 1.9 CDTI (Z19DTH)
Zacznę od tego ze jestem po wymianie
- komplet (sprzęgło, dwumas, łozysko oporowe. wysprzęglik) (czerwiec 2019) (sprzęgło zostało sprawdzone przy regeneracji skrzyni i NIBY wszystko jest z nim ok)
- regeneracja rozrusznika (lipiec 2019)
- skrzynia (łożyska, synchronizator 1 biegu) (sierpień 2019)
- wszystkie poduszki (wrzesnień 2019)
- połosie (prawa,lewa) (prawa SPIDAN 24954) (Maj 2020)

Problem polega na tym ze strasznie wibruje mi pedał sprzęgła (najgorzej jak się juz gdzieś dalej jedzie) oraz na biegu jałowym coś "terkocze" "rzezi" (na terkot pomaga dociśniecie lewarka skrzyni biegów, oraz minimalny ruch kół)
Zauwazyłem równiez ze w upalne dni po odpaleniu samochodu wibracji na sprzegle nie ma, lecz jezeli wyjade 2 ulice obok (800m) powoli wibracje znów czuć. Jadąc autostradą pedał robi się strasznie twardy..

Pisze tutaj bo jak sami widzicie mechanicy srednio ogarniają temat skoro tyle rzeczu wymienionych a efektu jak nie było tak nie ma.

Podsyłam jeszcze filmik jak ten terkot wygląda
https://www.youtube.com/watch?v=zJfuT9xDP28
Mesznyek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 16:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u