Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez kajzer93 » 16 kwi 2020, o 21:18

Witam,
Pytanie jak w temacie. Chciałbym zakupić astre H i pojawił się w ogłoszeniu takowy egzemplarz.
W necie i na waszym forum wyczytałem że silnik Z17DTH był montowany w starszych egzemplarzach jednak z numeru vin dowiedziałem się że w Oplu którego dotyczy temat jest właśnie zamontowany silnik Z17DTH. Silnik ten posiada prawdopodobnie dpf ponieważ norma spalin to 0.5 a i wyczytałem że od 2009 montowany był seryjnie na wszystkie rynki ?
A więc zasadnicze pytanie: Czy w roczniku z 2010 występował silnik Z17DTH, i jak już to jaki posiadał osprzęt (wtryski:bosh czy denso?) oraz jak się ten silnik sprawuje ??
Czy ktoś miał samochód z tym silnikiem i z tego rocznika ?? Strasznie przeżywam zakup swojego pierwszzego samochodu ponieważ dla mnie to nie mała kwota (13 tyś.) a po za tym samochód na dojazdy do pracy 100 km dziennie.
Pomożecie forumowicze ??
kajzer93
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 kwi 2020, o 21:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez Patrykus » 16 kwi 2020, o 21:28

dla 100% pewności poproś o nr VIN, w necie znajdziesz dekodery vin na których sprawdzisz to w kwestii silnika np. tu dekoder vin dla opla, w EPC można rozkodować pełne wyposażenie
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez kajzer93 » 16 kwi 2020, o 21:39

Rozkodowałem Vin tu na naszym forum i jest napisane że opel posiada silnik Z17DTH. Moje wątpliowści pojawiły się ponieważ 2010 to stosunkowo młody rocznik a na tymże forum napisane jest że ten silnik montowany był w egzemplarzach 2004-2006.
Samochód posiada 74 kw. Ponad to we wspomnianej rozkodowarce VIN napisane jest że samochód nie posiada DPF (już się pogubiłe) a z tego co mi się wydaję to dla tak młodego rocznika powinien mieć. Ok Ale czy orientuje się ktoś jaki konkretnie osprzęt montowany był w tych egzemplarzach ?? Czy można wpaść na minę np: trafiając na wtryski inne niż bosha? była taka możliwość ?? Czy były jakieś wady dla tych modeli z tego rocznika ? Może ktoś zobaczyć na ten VIN :W0L0AHL48A5039014
kajzer93
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 kwi 2020, o 21:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez Patrykus » 16 kwi 2020, o 21:49

od 2007rocznika wchodziły już silniki DTJ i DTR które były na układzie paliwa Denso, DTH przynajmniej z tych wcześniejszych to Bosch, po Twoim vin wychodzi że jest to DTH, trochę dziwne, co do wad - jak każdy opel :D, nie posiadam już EPC ale może ktoś z forumowiczów wspomoże to będzie wiadomo, można jeszcze sprawdzić po częściach jak chcesz na szybko wiedzieć https://opel.7zap.com/pl/car/ , wyszło mi że Bosch
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez kajzer93 » 16 kwi 2020, o 22:00

Patrykus napisał(a):po Twoim vin wychodzi że jest to DTH, trochę dziwne,

No właśnie jest to mega zastanawiające. Dodam że auto jest z polskiego salonu. Jeszcze ten DPF mnie martwi, jest czy nie ma. Podejrzewam że jest. Czyli generalnie podsumowując. Ten egzemplarz z 2010r z silnikiem Z17DTH posiada wtryski bosha, czyli dobrze, dzięki wilkie !! Czy na stacji diagnostycznej powiedzą mi z czym mam doczynienia ??
Pytanie do reszty forumowiczów: Czy ktoś posiadał astre H z rocznika powyżej 2008 i miał silnik Z17DTH? Może się ktoś wypowiedzięć kto testował takie cudo ??
kajzer93
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 kwi 2020, o 21:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czy w astrze H 2010r był montowany Z17DTH??

Postprzez kajzer93 » 17 kwi 2020, o 18:05

Ok, już w wiem wmiare co w trawie piszczy. Oglądałem samochód i oto prezntuje obserwacje:
1. Opel astra H 1.7 TDCI 100 Km Z17DTH z 2010 roku nie posiada DPF ponieważ: rozszyfrowałem nr. VIN i tam podali że nie ma dpf, potwierdziłem to na miejscu patrząc na tabliczkę znamionową gdzie podana wartość emisji spali to 1.26. Następnie jeżeli chodzi o wtryski, to zdjąłem osłonę silnika od góry to wtryski były bosha (zwrócone prostopadle ku szybie).
A więc Opel jak z tematu posiada silnik Z17DTH, posiada osprzęt bosha i nie posiada DPF'u.
Zapytam jeszcze dla przyszłości żeby wiedzieć: 3 wtryskiwacze były suche, ładne a ostatni był zarzygany olejem, co to może oznaczać ?? czy już wtrysk padł ? I następnie czy to normalne w odpalaniu disla że przez pierwsze 10 s po odpaleniu chodzi jakby mu piasku ktoś nasypał w tryby ?? to normalne tak ma być, później chodzi elegancko.
Także jak ktoś mi może odpowiedzieć na te pytania a jak nie no to w sumie temat do zamknięcia.
Pozdro
kajzer93
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 kwi 2020, o 21:01
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 18 gości

stat4u