Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Silnik dławi się, przerywa brak mocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Silnik dławi się, przerywa brak mocy

Postprzez kosmita5252 » 17 gru 2019, o 17:18

Witam 2 tygodnie temu naprawiali mi wtryski w astrze h gtc 1.7cdti 125km 2010 r. z powodu stuków. Po regeneracji odebralem auto pojeździłem dwa dni bylo ok. Po odpaleniu auta rano i przejechaniu ok 5km auto nagle zaczeło mocno szarpać i zwalniać. Pedał gazu w podlodze a on zwalnia i brak siły... jakoś dojechalem do pracy. Po ponownym odpaleniu bylo lepiej ale raz na jskis czas znow sie dusil i czuc gorszą moc. Oddałem ponownie auto do mechanika wyjeli wtryski ponownie oddali jeszcze raz do sprawdzenia ale firma stwierdzila ze wtryski są ok. Auto stoi juz prawie 4 tygodnie a dalej brak pomysłów mechaników....
Czy nikt z was nie posiadał podobnych objawów?

Dodam ze wcześniej zdarzalo się ze jadąc stalą predkoscią auto się lekko dusiło i
kosmita5252
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 17:08

Re: Silnik dławi się, przerywa brak mocy

Postprzez Patrykus » 17 gru 2019, o 19:18

błędy były, objaw podobny do sklejonego zaworu EGR, nic nie piszesz o błędach które możesz sprawdzić sam i od tego trzeba zacząć
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Silnik dławi się, przerywa brak mocy

Postprzez kosmita5252 » 17 gru 2019, o 20:07

Patrykus napisał(a):błędy były, objaw podobny do sklejonego zaworu EGR, nic nie piszesz o błędach które możesz sprawdzić sam i od tego trzeba zacząć


Błędów brak
kosmita5252
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 17:08

Re: Silnik dławi się, przerywa brak mocy

Postprzez Patrykus » 17 gru 2019, o 20:42

podpiąć kompa i sprawdzić parametry czujników jak pracują , egr itd..., można zrobić logi podczas jazdy i wyjdzie co jest nie tak
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u