Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone pole

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone pole

Postprzez Jason X » 25 paź 2019, o 16:53

Witam co się dzieje,jak auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa?Mechanik mówi,żebym sobie wymienił potencjometr(Pedał gazu)Bo tak mu na PC pokazuje.Ja mam numer Części GM 9157998 i jest ich bardzo mało.Nowy kosztuje 700zł,a używane około 200-300 zł.Mam jeden błąd,gdy sprawdzam metodą gaz hamulec ECN 050074.Tu na forum dobry duch powiedział mi,że oznacza to elektrozawór,lub wężyki podciśnienia.Jaki sposób naprawy wybrać?Kupić potencjometr wymienić,a potem ewentualnie elektrozawór,jak dalej będzie problem czy na odwrót?Dzisiaj wykręciłem potencjometr i przeczyściłem styki,ale zrobiłem błąd,że nie odtworzyłem rozkręciłem go całego i nie prysnąłem(Płynem do czyszczenia styków)Ale na razie nic się nie dzieje,ale nie wiadomo.Poradzi ktoś coś,żebym nie wywalał pieniędzy,na daremno,bo u mnie mechanicy są tacy,że jak przyniesiesz im cześć,to ci wymienią sami od siebie żadnej inwencji :?
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone

Postprzez Patrykus » 25 paź 2019, o 17:20

elektrozawór dalej potwierdzam, rozbierz pedał gazu aż do potencjometru i wyczyść, może uda się , jak nie będzie efektu to wtedy szukaj
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone

Postprzez Jason X » 25 paź 2019, o 17:48

Dzisiaj dałem dupy,bo wykręciłem potencjometr i wyczyściłem tylko wtyczkę.Wejście żeńskie kostkę,która idzie od samochodu i męskie od potencjometru.Nie wiem dlaczego krzyżakiem nie odkręciłem tych czterech śrub i nie prysłem do środka.Jutro to zrobię i dam znać.Jeździłem przed chwilą i jakby ciszej już chodził,a przedtem,jak nie świrował to i tak jeździł na większych obrotach. Wyczyszczę potencjometr i zajmę się elektrozaworem,może okaże się,że nie będę musiał kupić potencjometru,ale znając mojego farta to raczej będę musiał.Nawet koleś w sklepie z częściami zrobił duże oczy,ile kosztuje ten potencjometr.Do innych wersji np na OtoMoto chodzą po 30-60zł używane,do mojego najtaniej znalazłem za 170zł,a i tak chodzą po 300-350 zł.Ciekawe jaki jest tego powód,chyba taki że mało egzemplarzy wyszło z tym numerem,albo tak się psują może,nie wiem.Dam znać jutro,jak wyczyszczę dokładnie.Pozdrawiam
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone

Postprzez Patrykus » 25 paź 2019, o 18:26

Jason X napisał(a):Dzisiaj dałem dupy,bo wykręciłem potencjometr i wyczyściłem tylko wtyczkę.Wejście żeńskie kostkę,która idzie od samochodu i męskie od potencjometru.

szkoda było czasu na taki zabieg, jak rozbierzesz resztę to wzrokowo sprawdź jak wyglądają styki potencjometru
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone

Postprzez Jason X » 13 mar 2020, o 19:32

Okazało się że kostka była zabrudzona od pedału gazu.Musiałem spiłować igle,na bardziej cienką,bo wejście w kostce jest żeńskie,a potencjometrze męskie i przeczyściłem kostkę wkładając cienką igłę.To właśnie powodowało,albo brak reakcji gazu(Po odpaleniu dotknięcie gazu powodowało zapalenie dwóch żółtych kontrolek)Innym razem auto dodawało samo obroty.Też trzeba pamiętać,że obok skrzynki z bezpiecznikami jest mniejsza,gdzie znajdują się główne bezpieczniki podwojone 80 amp płaskowe i chyba midi val.Szczególnie płaskowe były bardzo brudne z takiego żółtawego osadu,dobrze jest je przeczyścić i gniazdo.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Auto samo dodaje gazu i obroty idą na maksa,na czerwone

Postprzez Jason X » 17 mar 2020, o 19:05

Poprawka płytkowe nie płaskowe
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 paź 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u