Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Porady, problemy, opinie zwi膮zanie z silnikami i og贸lnie nap臋dem wysokopr臋偶nym.

Moderator: piotii

Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 3 pa藕 2019, o 13:44

Cze艣膰 mam taki problem w Oplu Astrze H 1,7 CDTI 1686 74 / 100 / 4400 240 / 2300 Z17DTH 2004-2006 偶e zapalaj膮 po odpaleniu silnika,dwie kontrolki pomara艅czowe(Mo偶e 偶贸艂te jestem daltonem) uk艂ad elektroniczny silnika
"check engine" i uk艂ad stabilizacji toru jazdy,艣wiec膮 si臋 obydwa jednocze艣nie.Nie ma wtedy te偶 偶adnej reakcji po wci艣ni臋ciu peda艂u gazu na silnik,mo偶na tylko jecha膰 na minimalnych obrotach 15-20km/h.Sytuacja jakby znika jak si臋 od艂膮czy i pod艂膮czy akumulator,ale te偶 sama czasem.Pomocy!Kto艣 pom贸g艂by?Z g贸ry dzi臋kuj臋.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 3 pa藕 2019, o 21:20

Przyczyn mo偶e by膰 500 np. egr, przepustnica elektrozaw贸r podci艣nienia itd... metoda gaz hamulec do wykonania i odczytu b艂臋d贸w to chyba nie problem i od tego zacznij podaj膮c je na forum, sorry ale Maciej wr贸偶bita to tylko w TV jest ;)
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Do艂膮czy艂(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 4 pa藕 2019, o 07:32

Dzi臋kuj臋 bo nawet nie wiedzia艂em,偶e tak mo偶na sprawdzi膰 b艂臋dy,mam astr臋 od nie dawna.Pokaza艂o mi ECN 050074 i jeszcze dwa.To znaczy 偶e u mechanika na komputerze poka偶e co w nim nie gra??


Dok艂adnie:
ECN 112052
ECN 112252
ECN 050074
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 4 pa藕 2019, o 08:43

spoko, przyda Ci si臋 na przysz艂o艣膰 ta prosta metoda, ju偶 mamy jasno艣膰 co si臋 dzieje pierwsze dwa b艂臋dy dotycz膮 peda艂u gazu, sprawdzi艂bym tutaj w pierwszej kolejno艣ci przepustnic臋 czy nie zacina si臋 - mo偶e wystarczy czyszczenie oraz sam膮 wtyczk臋 z peda艂u, ostatni b艂膮d dotyczy elektrozaworu podci艣nienia , do sprawdzenia s膮 w臋偶yki podci艣nienia , ewentualnie do wymiany sam elektrozaw贸r i to jest sprawdzone pomimo oznaczenia b艂臋du "czujnik pr臋dko艣ci w艂asnej pojazdu" , co niekt贸rzy po prostu 藕le interpretuj膮 ten b艂膮d bo 艂atwo go wykasowa膰 ale szybko powraca i to jest przyczyna utraty mocy, powodzenia i napisz o efektach naprawy
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Do艂膮czy艂(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 4 pa藕 2019, o 11:03

Dzi臋kuj臋 bardzo!Napisze!Pozdrawiam
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 11 pa藕 2019, o 16:25

Cze艣膰 czekam jeszcze w kolejce do mechanika,bo do tego dobrego pono膰 si臋 czeka.Zobaczy艂em w mi臋dzyczasie,偶e brakuje mi w pizdu bezpiecznik贸w.Zam贸wi艂em za 4-dychy u偶ywan膮 skrzynk臋 i do艂o偶y艂em,ale te偶 by艂a nie kompletna i dalej brakuje mi z trzech.Co ciekawe znikn膮艂 mi b艂膮d ECN 050074.Bez Was bym tak powoli nie zacz膮艂 si臋 ogarnia膰 Pozdrawiam :D
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 12 pa藕 2019, o 06:39

w zak艂adce g贸rnej porady znajdziesz rozpisk臋 bezpiecznik贸w, wszystko zale偶y od wyposa偶enia, wi臋c nie we wszystkich gniazdach musi by膰 bezpiecznik, co do znikni臋cia b艂臋du mo偶e by膰 to chwilowe, do czego potrzebny Ci ten mechanik, takie proste sprawy mo偶na ogarn膮膰 we w艂asnym zakresie
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Do艂膮czy艂(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 12 pa藕 2019, o 14:06

W艂a艣nie z tej rozpiski korzysta艂em,a wiele bezpiecznik贸w odpowiada,powiela si臋 na to samo.Mam wariant I i tam s膮 tylko trzy miejsca wolne.W艂o偶y艂em wszystkie,jak nale偶y(Opr贸cz tych trzech pozycji nieu偶ywanych)
Piszczy mi te偶 chyba hamulec w lewym kole,a mam nowe klocki Deckermana(W baga偶niku)to b臋d臋 mia艂 z g艂owy i Mecha poprosz臋,偶eby dosta艂 si臋 i znalaz艂 sterownik do przeczyszczenia,bo ja nawet nie wiem gdzie jest,a jeszcze s膮 te dwa b艂臋dy,to auto troch臋 艣wiruj臋 co chwile co艣 si臋 zapala,to samo si臋 naprawia,mo偶e to by膰 chyba syf w stykach sterownikach.My艣l臋 偶e b臋dzie dobrze.PZDR
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 12 pa藕 2019, o 15:19

jak masz na my艣li ECU to jest za lewym nadkolem w zderzaku
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Do艂膮czy艂(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 14 pa藕 2019, o 14:58

A jak jest doj艣膰 do niego najlepiej?Mo偶na obej艣膰 si臋 bez kana艂u czy podno艣nika?Dziwnie go umie艣cili,bo w takim miejscu nic dziwnego,偶e zarasta syfem.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Nast臋pna strona

Powr贸t do Nap臋d, silniki diesla

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 14 go艣ci

stat4u