Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Porady, problemy, opinie zwi膮zanie z silnikami i og贸lnie nap臋dem wysokopr臋偶nym.

Moderator: piotii

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Patrykus » 14 pa藕 2019, o 17:27

odkr臋膰 i odchyl nadkole od strony zderzaka - lewa strona, jest dodatkowo w os艂onie, niestety st艂uczka z tej strony to 艣mier膰 ECU
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Do艂膮czy艂(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez jaszczomb1234 » 30 pa藕 2019, o 18:14

mia艂em to samo,zrobi艂em za 12 z艂 :D
jaszczomb1234
Starszy kierowca
 
Posty: 36
Do艂膮czy艂(a): 27 maja 2019, o 18:43
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 30 lis 2019, o 01:05

Witam usun膮艂em b艂臋dy peda艂u gazu,odkr臋caj膮c potencjometr rozkr臋ci艂em,czyszcz膮c specjalnym 艣rodkiem w aerozolu.Wzi膮艂em ig艂臋 i zrobi艂em j膮 bardziej p艂ask膮 na szlifierce,psikn膮艂em 艣rodkiem w kostk臋 i t膮 ig艂膮 przeczy艣ci艂em wej艣cia.Odkr臋ci艂em skrzynk臋 bezpiecznik贸w,psika艂em aerozolem na styki,sprawdzi艂em bezpieczniki.Obok jest taka ma艂a skrzyneczka tam s膮 bezpieczniki 80amp p艂ytkowe,by艂y jakie艣 t艂uste,za艣niedzia艂e wyczy艣ci艂em.Dalej s膮 tak偶e bezpieczniki 80amp Midival,kt贸re musz臋 wymieni膰,bo jeden wygl膮da jak przepalony.Jeszcze nie czy艣ci艂em sterownika ECU,nie wiem jak tam doj艣膰,pojad臋 na podno艣nik czy kana艂 gdzie艣.Najlepiej jak si臋 robi id膮c poklei,naprawiaj膮c wszystko i wymieniaj膮c,jak co艣 kosztuje grosze,bo robimy na przysz艂o艣膰 z tym porz膮dek.Zosta艂 mi b艂膮d elektrozaw贸r podci艣nienia ,w臋偶yki 050074,ale nap-rawie to razem z wymiana 艣wiec.Nie je偶d偶臋 du偶o robi臋 rocznie 16 tys km,ale na diesla akurat,bo inaczej kupi艂bym Astre GTC cho膰 by艂a w tej samej cenie i zastanawiam si臋 czy nie zrobi艂em b艂臋du.cho膰 mia艂em benzyn臋 i teraz wi臋cej zostaje w portfelu.Na winie pisze,偶e astra 3H w mieszanym spala 6.3L na sto.Pokazuje mi na BC 6,5L/100.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Zapalenie si臋 dw贸ch 偶贸艂tych kontrolek i brak reakcji...

Postprzez Jason X » 30 lis 2019, o 01:05

Witam usun膮艂em b艂臋dy peda艂u gazu,odkr臋caj膮c potencjometr rozkr臋ci艂em,czyszcz膮c specjalnym 艣rodkiem w aerozolu.Wzi膮艂em ig艂臋 i zrobi艂em j膮 bardziej p艂ask膮 na szlifierce,psikn膮艂em 艣rodkiem w kostk臋 i t膮 ig艂膮 przeczy艣ci艂em wej艣cia.Odkr臋ci艂em skrzynk臋 bezpiecznik贸w,psika艂em aerozolem na styki,sprawdzi艂em bezpieczniki.Obok jest taka ma艂a skrzyneczka tam s膮 bezpieczniki 80amp p艂ytkowe,by艂y jakie艣 t艂uste,za艣niedzia艂e wyczy艣ci艂em.Dalej s膮 tak偶e bezpieczniki 80amp Midival,kt贸re musz臋 wymieni膰,bo jeden wygl膮da jak przepalony.Jeszcze nie czy艣ci艂em sterownika ECU,nie wiem jak tam doj艣膰,pojad臋 na podno艣nik czy kana艂 gdzie艣.Najlepiej jak si臋 robi id膮c poklei,naprawiaj膮c wszystko i wymieniaj膮c,jak co艣 kosztuje grosze,bo robimy na przysz艂o艣膰 z tym porz膮dek.Zosta艂 mi b艂膮d elektrozaw贸r podci艣nienia ,w臋偶yki 050074,ale nap-rawie to razem z wymiana 艣wiec.Nie je偶d偶臋 du偶o robi臋 rocznie 16 tys km,ale na diesla akurat,bo inaczej kupi艂bym Astre GTC cho膰 by艂a w tej samej cenie i zastanawiam si臋 czy nie zrobi艂em b艂臋du.cho膰 mia艂em benzyn臋 i teraz wi臋cej zostaje w portfelu.Na winie pisze,偶e astra 3H w mieszanym spala 6.3L na sto.Pokazuje mi na BC 6,5L/100.
Jason X
Kierowca
 
Posty: 17
Do艂膮czy艂(a): 3 pa藕 2019, o 13:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powr贸t do Nap臋d, silniki diesla

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 16 go艣ci

stat4u