Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Akumulator czy alternator???

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Akumulator czy alternator???

Postprzez lukaszst0 » 15 wrz 2019, o 20:05

Witam wszystkich. Mam taki problem w swojej Astrze. Wczoraj na kokpicie wyświetliło mi czerwoną kontrolka z akumulatorem więc wieczorem podłączyłem go do ładowania. Dzisiaj około godz 18 to podłączyłem i podłączyłem do auta. Po przejechaniu 200m wyświetliło mi ta sama kontrolke. Po przejechaniu ok. 3km zaczęły mi po kolei wyskakiwac inne kontrolki tj. ABS, kontrola trakcji, poduszki, wspomaganie kierownicy (tylko na zakrętach), aż w końcu przestał działać cały kokpit z podświetleniem i światła drogowe. Dodam że silnik działał bez zarzutu. Pytanie moje czy to może być wina akumulatora czy alternator? Chyba że coś innego mogło się stać. Dajcie znać od czego mam zacząć. Dziękuję z góry.
lukaszst0
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2019, o 18:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Akumulator czy alternator???

Postprzez piotii » 20 wrz 2019, o 18:58

brak ładowania - alternator do naprawy
odpal auto, miernik w rękę powinien pokazać na klemach akumulatora 13,8 do 14,40 V jak nie to altek do naprawy
nie odpalasz auta ten sam pomiar jak miernik pokaże poniżej 10,5 V akumulator Pa Pa do wymiany
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Akumulator czy alternator???

Postprzez Wanya » 12 lis 2019, o 12:21

Siemanko, mam nadzieję, że nie ma problemu, że się podpinam. Ale jaki koszt będzie wymiany alternatora?
Astra mi stoi w garażu, bo jakiś czas temu się zbuntowała, a nie miałem czasu podlecieć do warsztatu. Wychodzi na to, że to faktycznie u mnie też alternator pieprznął.
Wanya
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lis 2019, o 10:21


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u