Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Rurka chłodnicy EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Rurka chłodnicy EGR

Postprzez Piotru » 23 sie 2019, o 18:17

Dzień dobry,

Najpierw technikalia: pacjentka to asteroida kombi z silnikiem Z19DTL (1.9 ctdi, 100KM).

Co się dzieje: jakiś czas temu zacząłem słyszeć w kabinie szum podczas jazdy, taki, jakby gdzieś uciekało powietrze; ten szum po wduszeniu hamulca (nawet jeśli stoję na luzie) - cichnie. Podejrzewałem, że serwo hamulca zdycha, ale mechanik w warsztacie zaklinał mi się, że serwo i przewody są sprawne, natomiast jako przyczynę szumu wskazał nieszczelność na rurce chłodnicy EGR (taka karbowana, metalowa).
Mechanik mówił o konieczności wymiany. Zaśpiewał mi 668 zł (tyle kosztuje cała chłodnica spalin) + robocizna (250 zł). Gość w sklepie z częściami do opla też coś gadał, że nie kupię samej rurki, tylko muszę od razu całość.

I teraz pytanie: nieszczelność faktycznie jest (pianka bąbelkuje), natomiast czy mnie tu ktoś nie robi aby w jelenia? Co ma chłodnica spalin do hamulca? I czy faktycznie nie da się wymontować chłodnicy, odkręcić tej rurki i wstawić nowej?

Czekam na Wasze opinie
Piotru
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 maja 2019, o 16:59
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u