Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Po czyszczeniu styków świece żarowe nie grzeją prawidłowo

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Po czyszczeniu styków świece żarowe nie grzeją prawidłowo

Postprzez xkarolx96 » 21 lip 2019, o 20:31

Witam wszystkich. Problem dotyczy silnika Z17DTH. Z racji tego że coraz częściej auto przestawało reagować na gaz w dosyć niebezpiecznych momentach, postanowiłem wyczyścić styki UHC, ECU oraz pedału gazu. Po poskładaniu wszystkiego problem już się nie pojawił od 5 miesięcy :D , natomiast pojawił się kolejny który od razu rzucił się w oczy mianowicie auto zaczęło ciężej odpalać jak jest zimne kontrolka świec mignie z 1 sekundę, na ciepłym w ogóle jej nie ma . Przed czyszczeniem wszystko było ok, postanowiłem więc wyczyścić wszystko od nowa oraz sprawdziłem przewody (przekażnik świec -->ECU), przejście jest. Udało mi się ustalić że świece zaczynają grzać dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem. No i na koniec czujnik temp cieczy, po podłączeniu do kompa pokazuję prawidłową temperaturę, natomiast gdy go odłączę kontrolka świec zapala się na ok 5 s i auto odpala od "strzała". :|

Więc.....czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami? Nie chciałbym wymieniać każdej części po omacku. To wygląda jakby po czyszczeniu styków sterownik silnika postanowił nie podgrzewać świec przed odpaleniem, dodam tylko że oczywiście błędów brak.
Z góry dzięki za pomoc, chciałbym to ogarnąć przed zimą.
xkarolx96
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u