Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez stanlej42 » 10 cze 2013, o 16:16

Witam,
koledzy mam pytanie, jako że na tym forum sami specjaliści a mechanicy zwątpili.
Mam opla astre 3 1.7 z 2004. Od niedawna dzieje się mi coś takiego - wrzucam 1 - jest ok, potem sprzegło, 2 i po tym jak wejdzie 2gi bieg następuje stukot (takie podwójne podbicie). Dzieje się tak tylko po wrzuceniu z 1 na 2 i to nie za każdym razem, przeważnie, gdy odpalam auto. W trakcie jazdy rzadko to słychać, ale prawie zawsze po odpaleniu. Nie wiem czy to rezonuje od silnika, ja czuje jakby ten odgłos był w okolicy pedałów. No i mechaincy mówią, że oni nie mają pojęcia...
pomożecie?
stanlej42
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 16:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez Tom Hagen » 10 cze 2013, o 17:16

Prawdę powiedziawszy nie wiem co to jest ale też to mam. Po pierwszym ruszeniu po odpaleniu auta i zmianie biegu na 2 jest bardzo delikatnie odczuwalny na pedałach i również słyszalny taki efekt, jakby coś się przestawiało (w skrzyni, w silniku - nie wiem). I prawdę powiedziawszy nie wnikam w to. Taki sam efekt ma w swojej Astrze OPC kolega więc uznałem, że jest to normalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez stanlej42 » 10 cze 2013, o 19:34

hej kolego. A czy mozesz sprawdzić jedna rzecz?
Byłem teraz u mechanika i on mówi, że to może być odgłos załączania się ABSu.
Zauważyłem (ciekawe!), że ten odgłos nie ma nic od pierwszego ani do drugiego biegu, tylko włącza się dokładnie przy 20km!!!
Sprawdź, czy u Ciebie też.
stanlej42
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 16:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez Tom Hagen » 10 cze 2013, o 20:20

Sprawdzać nie muszę, bo to mniej więcej przy tej prędkości właśnie czuć i słychać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez stanlej42 » 10 cze 2013, o 20:56

Ciekawe, czy można to jakoś "wyłączyć"
stanlej42
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 16:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez Tom Hagen » 11 cze 2013, o 07:12

Aż tak Cię to irytuje? Ja już się zdążyłem przyzwyczaić choć nie powiem, jak pierwszy raz poczułem i usłyszałem ten efekt, wystraszyłem się, że coś jest nie tak :) . Dzisiaj dla pewności spojrzałem na prędkość i tak, jak pisałeś jest to w okolicach 20 km/h.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: dziwny stukot po wrzuceniu 2 biegu

Postprzez radint » 11 cze 2013, o 10:01

W każdej Astrze to jest:) sam nie wiem co to, dokładnie jak pisaliście zależne od prędkości i tylko zaraz po odpaleniu, później nie występuje, przerobiłem to w Astrze teściów, swojej, kumpel też tak ma. ABS wydawałby jakiś dźwięk? Skoro to elektronika i pompa:P nie sądze. W każdym razie to normalny objaw. Mnie ten dźwięk bardziej przypomina przeskakujący "badyl" między prętami;)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u