Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Check engine i wskazania komputera

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Check engine i wskazania komputera

Postprzez carruzo » 23 sty 2012, o 18:25

Witam
Mam taki problem,wymieniłem filtr paliwa i przy włączonym zapłonie pali mi się kontrolka z samochód kluczykiem jak odpalę silnik to gaśnie czyli niby woda w filtrze paliwa, ale paliwo całe zlałem przy wymianie filtra i nalałem nowe.Przed wymianą filtra też tak było.Jak usunąć ten problem.
I drugie pytanie chodzi mi o wskazania rzeczywiste a obliczane przez komputer cytuje"Zużycie paliwa - oczywiście obliczane przez komputer a nie rzeczywiste :) - można korygować także za pomocą Techa2 lub Op-Coma. Jednak z obserwacji poczynionych przez różnych użytkowników można wywnioskować również, że komputer uczy się wraz z przejechanymi kilometrami, o ile nie kasujemy wskazań BC2. Z czasem zasięg oraz zużycie paliwa coraz bardziej przystają do rzeczywistości."Co to są za wskazania BC2 których nie mamy kasować ?
carruzo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2012, o 18:14

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez marb » 24 sty 2012, o 00:20

carruzo napisał(a):Mam taki problem,wymieniłem filtr paliwa i przy włączonym zapłonie pali mi się kontrolka z samochód kluczykiem jak odpalę silnik to gaśnie czyli niby woda w filtrze paliwa, ale paliwo całe zlałem przy wymianie filtra i nalałem nowe.Przed wymianą filtra też tak było.Jak usunąć ten problem.

A świeci się też INSP 4?

carruzo napisał(a):I drugie pytanie chodzi mi o wskazania rzeczywiste a obliczane przez komputer cytuje"Zużycie paliwa - oczywiście obliczane przez komputer a nie rzeczywiste :) - można korygować także za pomocą Techa2 lub Op-Coma. Jednak z obserwacji poczynionych przez różnych użytkowników można wywnioskować również, że komputer uczy się wraz z przejechanymi kilometrami, o ile nie kasujemy wskazań BC2. Z czasem zasięg oraz zużycie paliwa coraz bardziej przystają do rzeczywistości."Co to są za wskazania BC2 których nie mamy kasować ?

Nie ten dział, tu nikt Ci na to nie opowie. Wrzuć to pytanie "Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia".
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez carruzo » 24 sty 2012, o 06:49

Nie święci się INSP4.
carruzo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2012, o 18:14

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez marb » 24 sty 2012, o 10:39

Skoro się nie świeci INSP4, to może to nie być wina wody w filtrze.
Na wszelki wypadek spuść jednak wodę, jeśli jest.
Poza tym sprawdź, czy nie ma błędów.
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez carruzo » 24 sty 2012, o 18:17

Błędy nie są wyświetlane jak sprawdzalem metoda gaz-hamulec.Wody w filtrze też nie ma bo go wymieniałem i wszystko zlalem.
carruzo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2012, o 18:14

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez marb » 25 sty 2012, o 23:02

Możesz zrobić taki test. Odłącz akumulator na kilka-kilkanaście minut. Później podłącz i włącz zapłon. Czy wtedy nadal ta kontrolka będzie się tak zachowywać.
Nie piszesz też nic, czy masz jakieś problemy z zapalaniem itp.
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez dawidsco » 13 lis 2012, o 00:04

mam ten sam problem, zapala sie check engine po zapaleniu silnika, i gasnie po 2-3 minutach. nie spawdzalem bledow,ale wymienilem filtr paliwa i zaczelo sie tak dziac.czy mozliwe zeto woda w filtrze?
czy mga to byc swiece zarowe?
PS, wszystko dziala poprawnie,bez duszenia, gasniecia, itp.
jutro odlacze akumulator-moze to pomoze.
dawidsco
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 22:48

Re: Check engine i wskazania komputera

Postprzez góral83 » 21 lis 2012, o 13:46

sprawdź sterownik świe żarowych ja tak miałem w astrze 2
góral83
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 13:37
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

stat4u