Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez charles1 » 1 maja 2013, o 12:57

Witam,

jestem posiadaczem Opla Astry 1.7 CDTI 101 km, od jakiegoś czasu na zimnym silniku auto szarpie podczas jednostajnej jazdy 60 km/h na 4 biegu. Szarpanie ustaje podczas przyspieszania ale jeżeli tylko ponownie zatrzymamy nogę na pedale gazu w jedej pozycji auto trzęsie się. Po nagrzanie podczas przyspieszania przy ok 1800 obr (czyli chyba tak jak się mniej więcej załącza turbina) silnik w tym momencie dostaje mikro zadyszki. Nie przyspiesza płynnie. Wyczówalne szarpniecie. Przy tej prędkości obrotowej słychać często mocniejszy gwizd turbiny. Po podłączeniu do komputera okazało sie że jest mnóstwo dziwnych błędów które po wykasowaniu cyklicznie się pojawiają. Byłem z tym w ASO w Poznaniu , otrzymałem diagnozę w stylu - wykasowaliśmy błędy na te chwilę jest ok jak bedzie sie to powtarzać to prawdopodobnie jest do wymiany sterownik silnika ( ASO 6 tys zł). Co sądzicie na ten temat?

P.S.
ASO w Poznaniu przy ulicy Kaliskiej to żenada. Gość nie potrafił nawet zapisać wszystkich usterek które podawałem na zleceniu! (WTF ?)

Trochę danych:
- 200 tys przebiegu
- rocznik 2005
- skrzynia 6 biegów

Pozdrawiam
charles1
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 12:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez radint » 1 maja 2013, o 16:42

Kolego, mnóstwo dziwnych błędów niestety nic nie mówi. Nie patrz na aso, wstępnie spróbuj błędy wypedałować wtedy będzie można coś więcej mówić. Może to nieszczelność w dolocie, albo i turbo pada, sprawdź czy nie masz zbyt dużo oleju za turbiną. Albo tak jak w moim temacie pada zawór regulacji ciśnienia (SCV) w pompie. Ale to trzeba sprawdzić, bo z fusów wróżyć to tak mizernie.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez szostman » 12 maja 2013, o 20:08

U mnie działo się dokładnie tak samo. Po podłączeniu do przenośnego komputera okazało się że leje 4 wtrysk, po wymianie wszystko ustąpiło :)
szostman
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 20:04
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez umek19 » 25 maja 2016, o 01:11

I jak z tym szarpaniem wyszło, bo jedni pisza egr inni turbina, zawor scv,klapki kolektora, dwumasa , wersja softu sterownika silnika a może zaworek od turbiny. Mam to samo właśnie wyczysciłem egr. Po czyszczeniu egr (nie był strasznie brudny widziałem gorsze) jest lepiej ale chyba raz szarpną, klapki chodza ale kolektora nie czysciłem. Jestem pewny , że podczas szarpiniecia występowało takie "klik"-stukniecie czy jakkolwiek to nazwać i z fotela kierowcy dobiegało to z lewej strony silnika ale może to tylko złudzenie (okolice egr, dwumasy. Jeszcze wpadłem na pomysł , że to od klimatyzacji , sprawdze czy bez klimy szarpie ( kiedyś słyszałem , ze podczas max obciazenia silnika sterownik wyłącza klimatyzacje, albo dzieje sie to właśnie z powodu własnie włączenia w tym momencie klimy). Znalazłem ludzi co za szarpanie obwiniaja właśnie nowy/czysty egr. Zaworek od turbo nowy , egr właśnie wyczyszczony, obroty na jałowym ani drgną. Wtryski na komputerze korekty prawidłowe, brak jakichkolwiek błędów. Cos mi sie wydaje , ze to wtrysk pada tylko który- chyba kupie używke i bede podmieniał, sprawdze przelewy ale jak sie przycina to może nie pomóc.

Potwierdzam dalsze testy , szarpanie przy około 1800-2000 obrotow występuje tylko na zimnym silniku po 5 minutach jazdy nie ma go, i ten wyrażny dzwiek jak by z zaworka uciekało powietrze lub jakieś ruchy egr, stukniecia dwumasy? - teraz obstawiam zaworki i wężyki, egr - ta elektronika z czyjnikiem i klapki kolektora do sprawdzenia. Ale zdecydowanie to słysze z okolic egr lub dwumasy ale temu że wystepuje to tylko na zimnym silniku to wychodzi na sterowanie egr!
Ostatnio edytowano 26 lip 2016, o 01:04 przez umek19, łącznie edytowano 1 raz
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez rafael1985 » 24 lip 2016, o 21:23

Witam, mam troszkę podobny problem. Astra 1.7 DTJ szarpanie najpierw tylko na tempomacie i V biegu, potem na 5 biegu przy przyspieszaniu i tempomacie a teraz zaczyna poszarpywac na IV biegu jadąc ze stała prędkością. Jest to frustrujace.
Dpf zregenerowany w profesjonalnej firmie ponoć nie był mocno zapchany, egr wyczyszczony ale był zasyfiony nagarem. Przepustnica wyczyszczona, potem wymienionymi na inna i tez bez zmian. Gdzie jeszcze szukać? Wymieniony był moduł świec żarowych bo wywalał błąd oraz czujnik temperatury spalin bo skakał sobie jak chciał.
Przepływomierz podmieńialem na inny sprawny od kolegi i bez zmian, jedynie co miał inne parametry, dawał wiecej powietrza. Jakies sugestie ? W sobotę jadę nad morze i mam 400km wolałbym to naprawić. Scv? Na biegu jałowym chodził brzydko przed regeneracja dpf, teraz silnik chodzi bardzo ładnie. Spalanie na biegu jałowym 0,4 -0,5. Mam wrażenie że trochę wiecej pali ale zmieniłem felgi na 17 cali pewnie bedzie z 0,5 litra więcej przez nie.
rafael1985
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez drydly » 26 lip 2016, o 10:36

A sprawdzaliście czy czasem wtyczki elektryczne do wtrysków nie są uszkodzone lub zaciski trzymające je nie są pęknięte?
Miałem podobny problem, a rozwiązaniem było przylutowanie nowej wtyczki za 20zł, a co to mi nie mówili że się popsuło i ile za to nie chcieli skasować to szkoda gadać.

A co do pracy turbiny to nie ma czegoś takiego że turbina załącza się przy wyższych obrotach - turbina chodzi od samego początku na każdych obrotach jako część silnika.
drydly
Starszy kierowca
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 15:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez rafael1985 » 26 lip 2016, o 10:54

Z tego co wiem wtyczki wtryskiwaczy to przypadlosc 1.9 cdti ale zajrzec nie zaszkodzi. Wczoraj bylem na nauce malej dawki wtrysku i nauczono. Auto zaczyna szarpac na 4 biegu tez. Cos czuje ze lada dzien wyskoczy jakis blad.
rafael1985
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez drydly » 26 lip 2016, o 11:00

A gdzie tankowałeś? Może jakiegoś syfa załapałeś?

Może zatankuj na shellu z tym shitem co niby czyści wtryski albo teraz i na statoilu też reklamują.

A z wtyczkami pokukaj bo mi urobiła się przy samej końcówce i tak w sumie z 3 godziny patrzenia i myślenia i zauważyłem na 3 wtrysku a błędu też mi nie pokazywało tylko szarpało.
drydly
Starszy kierowca
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2 sie 2014, o 15:48
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez rafael1985 » 26 lip 2016, o 12:21

Mam to auto od 2 miesięcy. Zawsze na Orlenie ale szarpało juz na samym początku. Tankowałem verve ale juz tego nie robię. Shella spróbuje , dolarem stp do wtrysków.
rafael1985
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Szarpanie podczas jednostajnej jazdy 1.7 cdti

Postprzez rafael1985 » 26 lip 2016, o 20:56

Jutro jadę do znajomego sprawdzic op comem jesli sie da poszczególne dawki na cylindrach. Jeden mechanik z serwisu powiedział że słychać stuki detonacyjne w silniku przy przyspieszaniu, może jednak wtryski..
rafael1985
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 21:46
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u