Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Dogrzewanie silnika +EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dogrzewanie silnika +EGR

Postprzez janusz04065 » 15 mar 2013, o 19:27

Witam mam problem z dogrzaniem silnika a przez to jak według mnie dużo pali 9l na 100km jaką powinien utrzymywać temp silnik u mnie temp skacze 78-82 jak mu dam dobrze w palnik silnik to 1,3. I jeszcze jedno pytanko zaciął mi się zawór EGR metalowa membrana wyciągnąłem ją +wd i odbija wyczytałem żeby zaślepić czpień od elektroniki a może gdzieś indziej to zaślepić co to daje ewentualnie jakie mogą byś tego skutki proszę o poradę będę bardzo wdzięczny za pomoc POZDRAWIAM.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dogrzewanie silnika +EGR

Postprzez radint » 16 mar 2013, o 00:29

Niby nie taka zła ta temperatura, przy mrozach u mnie jest koło 84 jak się przydusi to 89 czyli wzorowo, co do Twojej temp. może być to wina nawet głupiego EGR'A, jak się nie otwiera dajmy to wolniej motor się nagrzewa... a z kolei jak jest cały czas zamknięty to ten syf ze spalin nie leci do dolotu także zależy czy nie dogrzewa się Tobie, bo termostat nawala, czy przez EGR, albo jak na całą parę odpalasz ogrzewanie to diesel też się nie nagrzeje, bo zabierasz mu ciepło. A spalanie wysokie masz to fakt, u mnie oscyluje 6,0 - 6,5 po mieście. Choć dla mnie 1.3 w astrze to paranoja;) za mocno wysilone przez to pali jak smok.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u