Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Sprzęgło ! Pilnie potrzebna pomoc!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Sprzęgło ! Pilnie potrzebna pomoc!

Postprzez kamil213 » 7 sty 2018, o 14:09

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i z gory dziekuje za odpowiedzi.
Od 1,5 roku jestem wlacicielem asterki. Po kilku miesiącach od jej kupienia zawiodła skrzynia. Zostala zregenerowana, wtedy też wymieniłem kompletne sprzęgło łącznie z wysprzeglikiem. Wszystko było dobrze, niestety do czasu. Jakieś 2 miechy temu zauważyłem dziwna rzecz. Rano odpalilem samochód, przy wcisnietym sprzegle przesuwając lewarek na 1 lub R zauważyłem że samochód wykonuje minimalny ruch do przodu lub do tyłu. Przez kilka kolejnych dni sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, do tego stopnia ze trudno było wrzucić jakikolwiek bieg. Dopiero gdy samochód pochodził jakies pół godziny to dało się zmieniać biegi i zawsze po dłuższym postoju był największy problem. Pedal sprzęgła odbijal ale widać było ze jest za krótkie jakby działało w połowie zakresu. Wszystkiemu towarzyszył blad: ECN 070458. W bosh serwisie odpowietrzyli mi sprzęgło i szukali nieszczelności ale żadnych wycieków plynu nie znaleźli. Odpowietrzenie zdecydowanie pomogło bo wszystko wróciło do normy jednak po paru tygodniach zacząłem zauważać ze znów pedal sprzęgła jest nieco niżej i znów pojawia się wyżej wymieniony błąd. Tydzień temu odpowietrzyli drugi raz i narazie niby jest ok ale tamten błąd znów się pojawia i myślę ze to musi mieć związek z tym sprzeglem. Bardzo proszę o jakąś pomoc i wskazówki bo nie chciałbym zostać unieruchomiony, nie chcialbym tez zrzucać skrzyni jeśli nie jest to konieczne.
kamil213
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 sty 2018, o 12:59
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Sprzęgło ! Pilnie potrzebna pomoc!

Postprzez pawel230493 » 24 sty 2018, o 19:12

Witam.Skrzynię pewnie posiadasz M32? Sprawdzałeś może pół ośki ? Ja w swojej zmieniałem sprzęgło to musiałem pół ośkę zbić bo nie miałem miejsca na wyciągnięcie.

Popatrz czy na simeringach przy skrzyni nie masz wycieków.
Avatar użytkownika
pawel230493
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 10:10
Lokalizacja: Krosno
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

stat4u