Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Usunięcie filtru DPF i EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 8 mar 2013, o 20:34

Witam, czy jest ktoś obeznany w tym temacie? Mam szanse usunać filtr i EGR na stałe i wgrać odpowiednie oprogramowanie co zwiększy jeszcze moc silnika DTR . Ponoć robi to gosć w Krakowie za 1800zł. Co sądzicie o tym? Czy mogę mieć z tego jakis problem pózniej.
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez radint » 9 mar 2013, o 10:41

Napisze ze swojego doświadczenia, wycinałem tylko DPF, 900zł jakoś w grudniu, do dnia dzisiejszego się wypala... Ale było robione to po znajomości (niestety) i nie mam czasu jechać na poprawki, a filtra nie mam, owszem radze sobie z tym i co 500km op-comem resetuje filtr (niby montuje nowy) i mam spokój ale nie o to chodziło. Kraków i Poznań, nie licząc tego gdzie ja byłem to podobno najlepsze firmy wycinające. Co do EGR nie mam pojęcia jeszcze kilka miesięcy temu z naszego silnika nie dało się tego usunąć, DTJ/DTR to samo;) różnica niewielka w mocy.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez gizioll » 25 mar 2013, o 11:24

JA wycialem dpf firma ktora to wykonywala zaklada tzw KASOWNIK to tak jak ty podlaczasz opcoma i resetujesz recznie to ten kasownik robi to za mnie po kazdym wl zaplonu fajna sprawa. Skoaczyly sie problemy z wypalaniem i przybywaniem oleju :) koszt tej uslugi to 1499zl. a po co usuwac egr co to da??
gizioll
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 18:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 5 kwi 2013, o 19:37

Orientowałem sie czy w moim aucie da się usunąć DPF i okazało sie ze mój silnik 1,7 DTR i ponoć DTJ ma sterowniki japońskie i sie nie da, bo inne mają sterowniki Bosha i sie da. Czy macie jakąś wiedze na ten temat? Czy ktoś usuwa w tych modelach DPF zeby nie było błedów i problemów?
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez radint » 6 kwi 2013, o 20:04

Przecież ja i kolega gizoll mamy DTJ i się da. W Poznaniu bez problemu robią DENSO:)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 7 kwi 2013, o 18:51

I żadnych problemów nie ma z komputerem i silnikiem? Jest mniejsze zurzycie paliwa? Co dokładnie oni zrobili, wstawili coś tam zamiast tego DPF-u? Napisz mi jak możesz na maila? Bo w Krakowie gość usuwa ponoć jest dobry ale 1,7 cdti mówi ze sie nie da i chcial wiedziec dokładniej co oni Ci tam wstawili?
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 7 kwi 2013, o 20:31

jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez whiteface » 1 lip 2013, o 13:56

Witam wszystkich,
podepnę się pod temat. Jestem śwież upieczonym "Oplarzem" :) Mam oczywiście ten badziew DPF w 1.7 CDTI Z17DTJ ecoflex 2010 piszecie panowie, że można go gdzieś usunąć w Poznaniu (ja jestem z Poznania). Jak się naczytałem o problemach z tym badziewiem to koszty nie grają roli. Moje pytanie kto i gdzie usunie skutecznie ten badziew... ??? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę na bartosz.alejski@gmail.com
whiteface
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 2 lip 2013, o 15:00

Zobacz moj post Ostro szarpie nie przyspiesza. Jak masz pytania dzwoń 505049802, ja włozyłem emulator i kasownik i jest dobrze, ale uwarzaja jakie dadza ci emulator. Egr nie da sie usunac w 1,7. On musi byc bo jak mi go zaslepili to szał sie robi z silnikiem. Wiec dbaj o egr.
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Usunięcie filtru DPF i EGR

Postprzez gizioll » 4 lip 2013, o 11:19

Witajcie , caly czas nie rozumie w jakim celu zaslepiac ten egr? jezeli chodzi o rodzaj kasownika i emulator to polecam tej firmy http://4dpf.com/ kilka miesiecy juz minela i zadnego problemu. Polecam w razie czego dzwonic tam na podany nr tel i sie spytac ktory warsztat gosciu poleca bo niektore warsztaty sami odradzaja tlumaczac ze poczatkowo podpisali umowy z jakimis papudrakami tak bylo ze mna odradzil mi warsztat w moim miejscu zamieszkania i jechalem 50 km dalej , ale warto bylo. Pozdrawiam i powodzonko w killowaniu tego badziewia.
gizioll
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 18:42
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości

cron
stat4u